Gwiazdy

Hilary Duff pokazała, jak wygląda domowy poród. "Żmudna, magiczna, cudowna przygoda"

Gwiazdy

Na profilu aktorki pojawiły się bardzo osobiste zdjęcia z domowego porodu. Hilary Duff podzieliła się z fanami obszerną relacją z narodzin jej córki. Wcześniej ogłosiła jej przyjście na świat, publikując zdjęcie z basenu, w którym toczyła się akcja porodowa.

Domowy poród Hilary Duff

Hilary Duff została mamą w marcu. O przyjściu na świat swojego trzeciego dziecka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz postanowiła pójść o krok dalej i opublikowała zdjęcia z porodu, który odbył się w domu aktorki. W wydaniu na świat córeczki pomagał jej mąż, mama oraz profesjonalna doula.

- Abym czuła się bezpiecznie podczas porodu i dotarła tam, gdzie potrzebuję, niezbędny jest odpowiedni system wsparcia. Idealna ilość przestrzeni, kontrapresji, humoru, bezruchu i ludzi, którzy wspierają moją moc - napisała na Instagramie.

Szczegółowo zrelacjonowała przebieg akcji porodowej.

- Mój mąż był najspokojniejszą kotwicą w pokoju, kiedy miałam ochotę chodzić po ścianach - wyznała aktorka. - Molly jest niezwykłą doulą, kiedy potrzebowałam spokoju. Bardzo podobało jej się to, że siedziałam na psich podkładkach, bo wody odeszły mi kilka godzin wcześniej - wyznała.

Podczas porodu mama aktorki przygotowywała przekąski oraz zajęła się opieką nad pozostałymi dziećmi. Hilary jest również mamą 6-letniego Luci oraz 2-letniej Banks Violet Bair.

- Moja własna mama przygotowywała przekąski i z wielkim nerwowym uśmiechem przyglądała się, jak jej dziecko wydaje na świat jej najmłodszą wnuczkę. - Jej pomoc, której potrzebowałam, by zająć się innymi dziećmi, była najbardziej pocieszającą myślą ze wszystkich - podkreśliła.

Hillary Duff o macierzyństwie

W poście aktorka poruszyła również temat macierzyństwa. Hilary nie ukrywa, że bycie matką to ciężka praca.

- Niezależnie od tego, w jaki sposób dziecko przychodzi na świat, to jest ciężka praca - stwierdziła aktorka. - Od zajścia w ciążę, przez cesarskie cięcie, poród w szpitalu lub w domu, karmienie piersią (ojej, za każdym razem) i odpowiedzialne wychowywanie tych małych istotek, aby stały się uczciwymi, zaufanymi, życzliwymi obywatelami świata. To całkowicie pochłania. Żmudna, magiczna, cudowna przygoda… - podsumowała.

Poród domowy w Polsce

Kobiety w Polsce mają prawo do wyboru miejsca porodu i w świetle przepisów może on się odbyć w domu. Wówczas rodzącej towarzyszy położna, która zgodnie z Ustawą o zawodzie pielęgniarki i położnej ma wszelkie kompetencje i wiedzę na temat przyjęcia porodu, opieki nad kobietą i niemowlakiem. Położna ma również prawo wykonać nacięcie i późniejsze szycie krocza.

Nie każdy poród może się obyć w domowym zaciszu. Do przeciwskazań należą m.in. cukrzyca, nadciśnienie i choleostaza. Do szpitala należy udać się, gdy poród rozpoczyna się krwawieniem, nie pojawiają się skurcze lub akcja powoduje atak paniki u kobiety.

Zobacz wideo: Medyczny cud – cesarskie cięcie i przeszczep płuc

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości