poród domowy

  poród domowy

  "Nie ma miejsca na opowiedzenie o pięknie narodzin dziecka martwego" 

  Nie poznała swojego pierwszego dziecka.

  "Jestem tak wdzięczna".

  Na profilu aktorki pojawiły się bardzo osobiste zdjęcia z domowego porodu. Hilary Duff podzieliła się z fanami obszerną relacją z narodzin jej córki. Wcześniej ogłosiła jej przyjście na świat, publikując zdjęcie z basenu, w którym toczyła się akcja porodowa.

  Porody domowe z roku na rok zyskują na popularności, a pandemia koronawirusa spowodowała jeszcze większe zainteresowanie nimi. Rodzące kobiety nie chcą być samotne w tym niezwykle ważnym dniu, a ze względu na restrykcje nie wszystkie szpitale zgadzają się na towarzystwo przyszłego taty. W takiej sytuacji znaleźli się państwo Kowalczykowie, którzy podzieli się w Dzień Dobry TVN swoją historią. Przy okazji zapytaliśmy położną Edytę Dzierżak-Postek, które kobiety mogą rodzić w sypialnianym zaciszu.

  Przyszłe mamy coraz chętniej decydują się rodzić pod okiem położnych we własnym domu. Kobiety nie chcą rodzić w szpitalach, głównie ze względu na restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Niestety porody domowe nie są refundowane przez NFZ, trzeba zapłacić za nie około 3-4 tys. zł.

  W Holandii jedna trzecia porodów to porody domowe. W Polsce nie jest ich tak dużo, ale ich popularność rośnie. Kto może rodzić w domu? Jak on przebiega? Jakie są jego zalety? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła położna Sylwia Bieńkowska. Obok niej usiedli Magdalena i Piotr Kucharscy, których dwaj synowie urodzili się w domu. Dlaczego zdecydowali się na poród domowy?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Natalię Tymańską, mamę Teo i Luny. Żona Tymona Tymańskiego będąc w drugiej ciąży, zdecydowała się na poród domowy. Dlaczego podjęła taką decyzję? Czy naturalny poród w domu nie był ryzykiem? Jakie groziły komplikacje? Kto towarzyszył Marii w czasie porodu? I co o dezycji żony sądzi jej mąż Tymon Tymański?