Gwiazdy

Elton John świętuje wyjątkową rocznicę. "Gdybym 30 lat temu nie poprosił o pomoc, byłbym martwy"

Gwiazdy

Elton John
x-news

Elton John uznawany jest za jednego z największych artystów w historii muzyki rozrywkowej. Pomimo rzeszy fanów oraz licznych sukcesów, gwiazdor przez długi czas borykał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Po wielu latach walki udało mu się w końcu zerwać z nałogami. Na swoim Instagramie pochwalił się, że od 30 lat żyje w trzeźwości.

Elton John świętuje 30 lat w trzeźwości

Legendarny muzyk podzielił się ze swoimi fanami wielkim osiągnięciem – właśnie minęło 30 lat od chwili, gdy postanowił zmienić swoje życie i zerwał z nałogami. Na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie kartek z życzeniami, tortu oraz medalionu trzeźwości.

Gdybym w końcu nie zdecydował się na ten wielki krok i 30 lat temu nie poprosił o pomoc, byłbym martwy. Dziękuję z całego serca wszystkim ludziom, którzy inspirowali mnie i wspierali

– napisał pod postem.

Elton John - kariera

Elton John to brytyjski piosenkarz, kompozytor i pianista. W czasie swojej wieloletniej kariery muzyk wydał aż 33 płyty, które sprzedały się w nakładzie ponad 300 milionów egzemplarzy. Tym samym muzyk należy do grona najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów. W swoim dorobku ma nagrody Grammy, Brit Awards, Oscara, Złotego Globa i nagrody Tony.

Wypromował takie przeboje, jak: "Candle in the Wind", "I’m Still Standing", "Rocket Man", czy "Can You Feel the Love Tonight".

Jego ostatnia płyta "Wonderful Crazy Night" ukazała się w 2016 r., a rok później gwiazdor ogłosił, że kończy karierę artystyczną. Pożegnalna trasa koncertowa Eltona Johna rozpoczęła się w 2018 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa część koncertów została przeniesiona na 2021 r.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Elton John z powodu choroby przerwał koncert. Laryngolog wyjaśnia, co mogło być przyczyną utraty głosu muzyka

Pierwsza autobiografia Eltona Johna. Skandalista opowiada o swoim życiu

Elton John ostatni raz zagra w Polsce. Czy miał jakieś specjalne życzenia przed koncertem?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości