nietrzeźwość

  Dwójkę rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 8 sierpnia br. policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki. Policjantów zaniepokoił styl jazdy 32-letniej kobiety i 42-letniego mężczyzny. W wyniku kontroli para będzie musiała zapłacić 15 tys. zł kary. Co złożyło się na jej wysokość?

  Trzy promile alkoholu w organizmie miała kobieta, którą do kontroli drogowej zatrzymali policjanci w Świętokrzyskiem. 41-latka przyznała się, że piła w trakcie jazdy. Odpowie za to przed sądem.

  Policjanci z Mokotowa zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile - poinformował PAP podkom. Robert Koniuszy. Polska Agencja Prasowa donosi, że zatrzymana to rzekomo Beata P., znana jako Beata K., współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm.

  Polska w kwestii picia alkoholu na tle Europy jest w niechlubnej czołówce. Przeciętnie jedna osoba wypija rocznie aż 136 litrów piwa. To stanowi aż 5 kilogramów etanolu. Okazuje się, że niepijący Polacy nie mają lekko. Tym bardziej, że często są namawiani i zachęcani przez otoczenie do wypicia chociażby niewielkiej ilości procentowych trunków. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z dziennikarzem Wojciechem Maziarskim, który jest niepijącym alkoholikiem oraz Robertem Rutkowskim, terapeutą uzależnień.

  Niezapomniane i huczne wesele to marzenie wielu par młodych. Jeden z gości na przyjęciu w Wyszkowie postanowił je spełnić, problem w tym, że potraktował określenia zbyt dosłownie. Zabawa była tak szampańska, że w nocy, mając 2 promile alkoholu we krwi uszkodził samochody pozostałych weselników.

  W miejscowości Rzęsna Ruska doszło do tragicznego wypadku. 11-letni chłopiec, który kierował samochodem, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do rowu. Zginął na miejscu w wyniku doznanych obrażeń.

  Około godziny 2:00 na drodze powiatowej z Barczewka do Biedowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca samochodu stracił panowanie nad autem i wypadł z jezdni, uderzając na stojący na poboczu słup energetyczny. W wyniku tragicznego zdarzenie dwoje nastolatków straciło życie.

  Anthony Hopkins przez lata stworzył wiele aktorskich kreacji, za które wciąż podziwia go cały świat. Jego kariera mogła jednak lec w gruzach, gdyby nie podjął 45 lat temu ważnej decyzji. W mediach społecznościowych podzielił się swoimi przemyśleniami na temat rocznicy zerwania z piciem.

  Nietrzeźwą matkę dziecka zauważył przypadkowy mężczyzna. Nie pozwolił jej odjechać samochodem, tylko od razu wezwał policję. Badanie wykazało, że 35-latka ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

  Elton John uznawany jest za jednego z największych artystów w historii muzyki rozrywkowej. Pomimo rzeszy fanów oraz licznych sukcesów, gwiazdor przez długi czas borykał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Po wielu latach walki udało mu się w końcu zerwać z nałogami. Na swoim Instagramie pochwalił się, że od 30 lat żyje w trzeźwości.

  Alkohol nie jest tylko problemem dorosłych. Okazuje się, że co piąty nastolatek w Polsce między 11. a 15. rokiem życia upił się przynajmniej raz w swoim krótkim życiu. Dzisiejszy odcinek "Rozmów w toku" poświęcony jest właśnie temu problemowi. Gośćmi Ewy Drzyzgi będą dzieci, które piją alkohol. Co na to ich rodzice?