Gwiazdy

Bracia Collins rozprawiają się z demonami przeszłości. Rafał: "Pisząc tę książkę musiałem wrócić w najciemniejsze etapy swojego życia"

Gwiazdy

Już niedługo, bo 12 sierpnia, w księgarniach pojawi się literacki debiut Rafała Collinsa o wymownym tytule "(Nie)odjazdowe życie braci Collins". Książka opowiada o przeciwnościach losu, z którymi musieli zmierzyć się sławni bracia na drodze do sukcesu. W programie Rafał i Grzegorz opowiedzieli o tym, jak udało im się zmienić swoje życie na lepsze.

(Nie)odjazdowe życie braci Collins

Bracia Collins już od 17. roku życia zarabiali na siebie sami. Szukając lepszego życia wyjechali do Anglii. Przez 10 lat przeszli wszystkie szczeble emigracyjnej kariery - od pracy w kuchni i na budowie, do zarządzania własną marką o światowej renomie. Oprócz działalności biznesowej angażują się w rozmaite akcje charytatywne, bo – jak sami wielokrotnie mówili– pamiętają, że także w ich życiu nie brakowało momentów trudnych. Rafał i Grzegorz przez długi czas musieli zmagać się z demonami przeszłości, jednak z czasem nauczyli się traktować swoje traumy jako motywację do działania. Dziś chcą pomagać innym ludziom zmieniać swoje życie. Cel ten stał się inspiracją do powstania napisanej przez Rafała książki "(Nie)odjazdowe życie braci Collins".

Dostawaliśmy sygnały totalnie nieprawdziwe na swój temat, że jesteśmy synkami tatusia, że wszystko nam spadło z nieba, że łatwo przyszło i tak dalej

– wyjaśnił Rafał Collins, przedsiębiorca, autor książki "(Nie)odjazdowe życie braci Collins".

Jest to takie rozliczenie się z przeszłością, samym sobą. Pisząc tę książkę, musiałem wrócić w najciemniejsze etapy swojego życia, o których dawno zapomniałem, od których się odciąłem

– dodał.

Jak zauważył Grzegorz, swoją historią chcieli dać przykład innym i uświadomić ludziom w ciężkiej sytuacji życiowej, że jeśli się postarają, mają szansę odnieść sukces.

Wielu ludzi ma takie dzieciństwo a nie inne i trzeba się nie poddawać. Da się z tego wyjść i da się coś zrobić w życiu

– powiedział w rozmowie z Dzień Dobry Wakacje.

Prawdziwa historia braci Collins

Książka Rafała nie tylko udowadnia, że można przezwyciężyć nawet największe przeciwności losu, ale stanowi fascynującą historię o życiu i przemianie dwóch, pozornie zwyczajnych braci. "(Nie)odjazdowe życie braci Collins" ma nieść nadzieję, a także zachęcić innych do tego, żeby docenili to, co w ich życiu dobre.

Bracia zwrócili uwagę na to, że wielu ludzi, tak jak oni miało ciężkie dzieciństwo i zaczynało od zera. Ci, którzy nie mają za sobą podobnych doświadczeń, nigdy nie będą w stanie zrozumieć przez co trzeba przejść, aby osiągnąć sukces.

Nie da się tego wytłumaczyć

– stwierdził Grzegorz.

Trudna przeszłość sprawiła, ze bracia Collins nie mieli tych samych szans, co większość dzieci. W młodości mieli utrudniony dostęp do edukacji, przez co teraz starają się nadrobić zaległości. Rafał ma w planie napisanie matury.

Nie miałem możliwości na edukację za młodych lat. Teraz mam troszkę więcej czasu. Życie jest na tyle fajnie poukładane, że chciałbym po prostu zrobić maturę, być może pomyśleć o jakichś studiach, żeby troszkę bardziej się rozwinąć

– wyznał Rafał.

Bracia Collins - kim są?

Grzegorz i Rafał Collins pochodzą z ubogiej rodziny. Marząc o lepszym życiu, wyemigrowali do Wielkiej Brytanii. Byli wtedy jeszcze nastolatkami. Na początku nie było im łatwo, ale nie poddawali się. Mieli wizję i ogromną ambicję, aby osiągnąć w życiu sukces. Dzięki temu po kilku latach Grzegorz prowadził już własną firmę budowlaną, a Rafał - kilka własnych sklepów komputerowych. W poszukiwaniu nowych perspektyw bracia założyli firmę motoryzacyjną. Plan był ambitny i zakładał stworzenie prestiżowej marki, pożądanej i świadczącej usługi na najwyższym poziomie dla bogatej klienteli, w tym celebrytów. Po kilku bardzo ciężkich latach bracia Collins zaczęli odnosić pierwsze sukcesy. Zyskali także nowego wspólnika, Shane'a Lyncha z kultowego zespołu Boyzone.

W kolejnych latach otworzyli oddział w Katarze, a później rozpoczęli nagrywanie programu "Odjazdowe Bryki Braci Collins" w TVN Turbo, w którym pokazywali swoją pracę, a także zabawne i interesujące momenty z życia prywatnego. Wzięli także udział w programie "Ameryka Express 2", w którym zajęli 2. miejsce. Teraz wracają z nowym programem "Bracia Collins biorą się do roboty". Jego premiera odbędzie się 26 sierpnia na Discovery Channel. Odcinki będzie można oglądać w środy o godz. 22:00.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Bracia Collins w "Ameryka Express 2". "Ten program wyciągnie z ciebie wszystkie emocje, dobre i złe"

Przemoc domowa podczas kwarantanny. „Bardzo się pogorszyło. Historie są tragiczniejsze”

„Dlaczego nikt nie widzi, że umieram” - relacje ofiar przemocy psychicznej w najnowszej książce Renaty Kim

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości