Gwiazdy

Znana blogerka o niestosownych pytaniach na temat dzieci: "Zastanówcie się, zanim napiszecie kolejny durny komentarz"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Marta Lech-Maciejewska, która jest autorką bloga SuperStyler, ma dosyć pytań o dzieci. W swoim najnowszym wpisie wytłumaczyła, dlaczego według niej są one niestosowne i dlaczego każdy powinien mocno zastanowić się, zanim poruszy temat dzieci w przestrzeni publicznej.

Marta Lech-Maciejewska o planowaniu dzieci i ich płci

Marta Lech-Maciejewska (SuperStyler) jest mamą dwóch chłopców, wielokrotnie spotkała się z komentarzami sugerującymi, że "powinna" mieć też córkę. To skłoniło ją do poruszenia tematu pytań o dzieci, które często kierowane są do różnych osób bez zastanowienia.

- Gdybym wrzuciła to zdjęcie z jakimś niezobowiązującym opisem to pewnie już po minucie przeczytałabym komentarz w stylu: "Boże, tylko córki Wam brakuje do szczęścia". Musicie więc wiedzieć, że nie ma bardziej drażniących mnie komentarzy niż właśnie te, o córce. Tak samo drażnią mnie pytania o trzecie, czwarte czy siódme dziecko – zauważyła SuperStyler i kontynuowała, opisując historię jednej ze swoich koleżanek.

Znajoma Marty długo starała się o dziecko. Musiała brać leki, aby ciąża w ogóle była możliwa, a podczas spotkania z Martą jakiś czas temu opowiadała o lęku jaki jej towarzyszy na myśl o tym, że będzie "mamą po czterdziestce".

- Dziś, kiedy zobaczyłam zdjęcie jej córeczki, totalnie się wzruszyłam. Rozkleiłam się jak cholera. Napisała: "A mówili, że cud już się nie wydarzy" – napisała Lech-Maciejewska i dodała:

- Zawsze, kiedy widzę durne komentarze o córeczce czy kolejnym dziecku myślę właśnie o takich historiach i wzbiera we mnie złość. Bo jaki ktoś ma wpływ na to, czy urodzi mu się córka albo czy w ogóle będzie mieć dziecko? – zauważyła.

Na koniec blogerka podkreśliła, że marzy o tym, aby mieć córkę, ale istniejące na świecie metody planowania płci nie są legalne w Polsce. – Zanim więc napiszecie kolejny durny komentarz zastanówcie się, na ile ta osoba ma wpływ na to czego jej "życzycie" i czy swoimi "życzeniami" nie robicie komuś przykrości… - skwitowała.

SuperStyler – kim jest Marta Lech-Maciejewska?

SuperStyler to blog o tematyce modowej, kulinarnej i lifestylowej. Jego autorka – Marta Lech-Maciejewska – z wykształcenia jest seksuologiem sądowym i klinicznym, a z zawodu specjalistką e-marketingu.

Modą interesuje się od dziecka, a wyrazem tych zainteresowań są różnorodne stylizacje, które prezentuje na blogu. Stawia na niebanalność, kobiecość i kolory, a naczelna zasada, jaka jej przyświeca to "less is more". Jest zafascynowana latami 50. i 60. XX wieku.

Zobacz wideo: Marta Lech-Maciejewska i jej mama Teresa. Co je łączy, a co dzieli?

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości