Gwiazdy

Anna Jurksztowicz na naszej scenie żegna stary rok utworem "Na do widzenia". Poruszający występ wokalistki

Gwiazdy


Anna Jurksztowicz pojawiła się na naszej scenie i zaczarowała premierowo widzów Dzień Dobry TVN utworem "Na do widzenia". Piosenka pochodzi z nowej płyty wokalistki "Jestem taka sama". Trudno się nie wzruszyć. Koniecznie zobaczcie ten występ!

Trudno w to uwierzyć, ale od debiutu Anny Jurksztowicz minęło już 35 lat. To właśnie w 1985 roku podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wokalistka po raz pierwszy zaprezentowała się szerokiej publiczności.

"Jestem taka sama" - nowa płyta Anny Jurksztowicz

4 września Anna Jurksztowicz wydała płytę "Jestem taka sama". Piosenkarka przyznała jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN, że tytuł albumu nawiązuje do ostatnich 35 lat jej życia.

- Jestem taka sama, zachowałam pogodę ducha i jestem też taka sama, jak inne kobiety. Jestem też trochę sama, bo to jest normalne w życiu naszego gatunku, że człowiek bywa sam. Więc ta płyta jest właśnie o tym - tłumaczyła wówczas wokalistka.

Album, jak mówi artystka, "jest uroczystym koncertem w związku z okrągłym jubileuszem". Początkowo kulisy jego powstawania miały wyglądać zupełnie inaczej, gdyż planowano, że zostanie nagrany w Los Angeles. Koronawirus jednak szybko zweryfikował ten pomysł i wszystkie utwory z "Jestem taka sama" zostały nagrane w Polsce.

35 lat na scenie Anny Jurksztowicz

Kariera piosenkarki rozpoczęła się w latach 80. XX w. dzięki utworowi "Diamentowy kolczyk", który powstał we współpracy z Krzesimirem Dębskim i Jackiem Cyganem. Anna Jurksztowicz w Opolu zdobyła nagrodę w kategorii Debiuty i zdobyła wielką popularność. Piosenkarka reprezentowała Polskę na wielu zagranicznych festiwalach m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Turcji, Egipcie, Indiach, we Włoszech czy na Łotwie. Potem jednak porzuciła karierę i poświęciła się rodzinie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości