Gwiazdy

Andrzej Piaseczny o teledysku i miłości bez granic. "Zobaczycie moje wzruszenie w kluczowym momencie"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Andrzej Piaseczny zaprezentował na antenie Dzień Dobry Wakacje teledysk do piosenki "Miłość". Utwór ten jest szczególnie ważny dla artysty, gdyż to właśnie za pomocą muzycznego przekazu wokalista dokonał coming outu. Co chciał pokazać w klipie? "Miłość nie zna granic, ale granice państwa znają" - powiedział.

Andrzej Piaseczny i jego "Miłość"

Kinga Burzyńska wybrała się do Gdańska, by porozmawiać z Andrzejem Piasecznym o nowym klipie i wzruszającym przekazie singla "Miłość". Artysta już na wstępie zapowiedział, że praca nad utworem oraz przekazem audiowizualnym wzbudzała w nim wiele emocji.

- W teledysku zobaczycie moje wzruszenie w kluczowym momencie. W każdym dublu miałem łzy w oczach. Mamy czerwiec, miesiąc równości, wsparcia dla społeczności LGBT. Czerwiec się kończy, ale miłość nie kończy się nigdy – zauważył Andrzej.

W teledysku przedstawiony został ślub partnerów homoseksualnych. Andrzej między słowami przyznał, że nie jest wykluczone, że w przyszłości sam chciałby znaleźć się w takiej sytuacji. Wokalista w rozmowie z Kingą Burzyńską nawiązał też do sytuacji politycznej w Polsce.

Miłość nie zna granic, ale granice państwa znają. W Czechach jest to sprawa zwykła. Jedzie się do Niemiec, do Szwecji, wszędzie jest to rzecz normalna. U nas niestety jest to sytuacja geopolityczna. Jeśli ktoś opowiada bzdury, to trzeba go załatwiać miłością. Wznoszenie miecza nie daje niczego innego poza wojną

– powiedział.

Teledysk Andrzeja Piasecznego - "Miłość" nie wyklucza nikogo

Andrzej w klipie odniósł się także do osób niepełnosprawnych, które często wykluczone są przez społeczeństwo. - Miłość nie wyklucza nikogo. W teledysku chodzi o wszystkich, którzy mają trudniej, o niepełnosprawności - zaczął.

- Zadecydowaliśmy się poprosić panią Alicję Szukiewicz, żeby przepięknie zinterpretowała językiem migowym teledysk. Jest to dla mnie bardzo ważne z różnych względów. Przede wszystkim chodzi o czułość, bo te rodzaje różnych trudności są zwykłe i ludzkie - podsumował Andrzej Piaseczny.

Autorką muzyki do piosenki jest Majka Jeżowska. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiadali Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak, natomiast w roli głównych bohaterów wystąpili aktorzy: Maciej Cymorek i Bartosz Cabaj.

Zobacz teledysk do utworu "Miłość" Andrzeja Piasecznego:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Andrzej Piaseczny złożył fanom ciekawą propozycję. "Pokażcie nam swoją miłość"

Andrzej Piaseczny o partnerze i reakcji mamy na swoje wyznanie. "Żyjemy w czasach terroru ekstremalizmów"

Dzień Matki: Piaseczny, Chincz, Przetakiewicz, Kukulska pokazują rodzinne zdjęcia

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości