Gwiazdy

Agata Młynarska wspomina ojca: "Zmarł po długim cierpieniu"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNWojciech Olszanka/East News

Agata Młynarska uczciła czwartą rocznicę śmierci swojego ojca, Wojciecha Młynarskiego. Dziennikarka opublikowała na Instagramie ich wspólne zdjęcie i zdradziła, kiedy było wykonane. Wyjawiła także czego najbardziej jej brakuje po odejściu taty.

Agata Młynarska uczciła pamięć swojego ojca

15 marca minie czwarta rocznica śmierci Wojciecha Młynarskiego - polskiego poety, wokalisty, artysty kabaretowego i autora tekstów piosenek. Z tej okazji Agata Młynarska opublikowała na Instagramie zdjęcie z ostatniej wizyty swojego ojca w telewizji.

- Marzec 2015. Tata gościł z grupą aktorów przygotowujących spektakl z jego piosenkami w Teatrze 6 Piętro, w moim programie Świat się kręci. Była to Jego ostatnia wizyta w telewizji. Śpiewaliśmy, wspominaliśmy, śmialiśmy się. Dyrektor Teatru Michał Żebrowski zapraszał na premierę. Piotr Gąsowski, jako gość dnia, celebrował wizytę Taty, zapowiadał występ i był mistrzem ceremonii - napisała pod zdjęciem.

Dodała także, że chwilę później, w połowie 2015 r. jej ojciec zaczął chorować.

- Zmarł po długim cierpieniu (...). W dziennikarskim życiu miałam kilka ważnych rozmów. Do najtrudniejszych należały te z Tatą. Dawały mi jednak największą satysfakcję... czuję wielki brak takich spotkań w przestrzeni publicznej. Patrząc na to zdjęcie, myślę, że to wczoraj...

Pod postem Agaty Młynarskiej wiele osób także zaczęło umieszczać wspomnienia dotyczące jej zmarłego ojca.

- Cudowny niezapomniany wielki człowiek i nieważne czy rok minął dzień miesiąc czy też lata. Gdy odchodzi ktoś bliski na zawsze to tracisz cząstkę świata. Choć jego życia płomień zgasł to myśli o nim są przecież w nas.❤❤❤ Przytulam mocno życząc Miłego dnia! - napisała jedna z fanek, a inna dodała:

- Ech...takich artystów już nie będzie. Dobrze , że zostały piosenki. Słucham niezmiennie.

Wojciech Młynarski - kim był

Wojciech Młynarski urodził się 26 marca 1941 r. w Warszawie. W 1957 r. zdał maturę i rozpoczął studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Choć promotor jego pracy magisterskiej, prof. Stefan Żółkiewski, proponował mu pozostanie na uczelni w charakterze asystenta, Młynarski zdecydował, że poświęci się pracy artystycznej Przed szerszą publicznością zadebiutował na początku lat 60. XX w. w studenckim kabarecie klubu "Hybrydy" jako autor i reżyser "Radosnej gęby stabilizacji" i "Ludzie to kupią".

Swoje piosenki śpiewał sam, jednak niektóre z jego utworów wykonało wiele znakomitych gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Michał Bajor, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Irena Jarocka, Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Irena Santor i Zbigniew Wodecki.

Wojciech Młynarski zachorował w 2015 r.

- Nie ma co udawać, że będzie dużo lepiej. Cieszymy się każdym dniem, a przez ostatni rok mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie. Teraz stan jest stabilny, choć trudny. Tata jest cierpiący, przebywa w domu, ma jednak komfortowe warunki, wspaniałą opiekę i nas. Paulina, Janek i ja oraz nasze dzieci jesteśmy przy nim niemalże każdego dnia. Pogodziliśmy się z tym, że tata jest chory, a każdy dzień z nim jest prezentem od losu. Wspieramy się wzajemnie, mam kochaną rodzinę i sprawdzonych przyjaciół. Bez nich byłoby marnie - powiedziała wtedy magazynowi "Show" Agata Młynarska.

Artysta zmarł 15 marca 2017 r.

Zobacz także: Wojciech Młynarski spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach:

>>> Zobacz także:

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach w intymnym wywiadzie. "Chodząc po górach, pisałam tekst i płakałam"

Karolina Ferenstein-Kraśko pokazała zdjęcie z sypialni: "Sobotni poranek z mężem"

Będzie mały Prokop? Dziennikarz odniósł się do plotek o ciąży żony

Autor: Iza Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości