Wojciech Młynarski

  Wojciech Młynarski

  Niedawno minęło 5 lat, odkąd nie ma go z nami. Jaki prywatnie był Wojciech Młynarski?

  "Jej syn Jasiek czekał na moją Julkę z bukietem kwiatów. Zrozumiałam, że ktoś, kto nie jest mi aż tak bardzo bliski, obdarzył mnie rzadkim w tych czasach gestem" - opowiada w wywiadzie dla serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Agata Młynarska pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciem najstarszego syna. Stanisław Kieniewicz pozuje na tle plakatu z wizerunkiem Wojciecha Młynarskiego, który zmarł w 2017 r. Zdaniem dziennikarki i większości jej fanów dziadek i wnuk są do siebie bardzo podobni.

  Ponad 4 lata po śmierci Wojciecha Młynarskiego jego siostra, aktorka Barbara Młynarska-Ahrens opowiedziała o życiu i chorobie swojego utalentowanego brata. W tej historii aż roi się od pięknych momentów, ale też nie brakuje trudnych chwil.

  Stanisław Kieniewicz, najstarszy syn Agaty Młynarskiej i wnuk Wojciecha Młynarskiego, porzucił karierę w dyplomacji i poświęcił się swojej największej pasji - wspinaczce. Zdradził, co takiego widzi w skałach i dlaczego dba o palce niczym światowej sławy pianista.

  Urodzona w 1948 roku Anna Pawluśkiewicz z domu Wójtowicz to "prześliczna wiolonczelistka", o której śpiewali Skaldowie w jednym ze swoich największych hitów. Dotarły do nas smutne wieści o jej śmierci.

  Agata Młynarska uczciła czwartą rocznicę śmierci swojego ojca, Wojciecha Młynarskiego. Dziennikarka opublikowała na Instagramie ich wspólne zdjęcie i zdradziła, kiedy było wykonane. Wyjawiła także czego najbardziej jej brakuje po odejściu taty.

  Jesienią zeszłego roku odbyła się premiera drugiej płyty zespołu Pectus zawierającej duety z polskimi piosenkarkami. Tym razem gwizdy zaśpiewały nieznane dotąd teksty Wojciecha Młynarskiego. W projekcie wzięła udział Kayah, która jako jedyna wokalistka wystąpiła w obu wydawnictwach. W programie muzycy opowiedzieli o pracy nad utworem „Przejazdem” i towarzyszącym mu teledyskiem, którego premiera odbyła się w czasie kwarantanny.

  15 marca minął rok od śmierci Wojciecha Młynarskiego. Z córką tekściarza rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czego Agacie Młynarskiej najbardziej brakuje po śmierci jej ojca?

  Wojciech Młynarski, satyryk, poeta, a przede wszystkim jeden z najwybitniejszych polskich tekściarzy. Napisał mniej więcej dwa tysiące tekstów piosenek. Pracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Nie lubił nazywać się poetą, mówił o sobie tekściarz. Natchnienie miewał w godzinach pracy. Wnukom kazał do siebie mówić "Dziadas Wojtas". Dlaczego nie chciał być po prostu dziadkiem? W czwartek minął rok od śmierci artysty. W studiu Dzień Dobry TVN genialnego tekściarza wspominaliśmy z jego córką, Agatą Młynarską. Jakim ojcem był Wojciech Młynarski?

  Agata Młynarska rzadko mówi o życiu prywatnym. Dla dziennikarza Dzień Dobry TVN Mateusza Hładkiego zrobiła wyjątek i opowiedziała o trudnych przeżyciach związanych z chorobą i śmiercią ojca. Jak zmieniły życie jej rodziny?

  Teksty Wojciecha Młynarskiego choć nie są łatwe, są ponadczasowe. Maciej Maleńczuk podjął się wyzwania, by je zaśpiewać jeszcze za życia Młynarskiego. Na płycie "Maleńczuk gra Młynarskiego" znalazły się m.in.: "Mam zaśpiewać coś o cyrku", "Szajba" i "W co się bawić". Czym kierował się wybierając piosenki na płytę? Jaką piosenkę Wojciecha Młynarskiego lubi najbardziej? Co łączy Maleńczuka z Młynarskim? W studiu Dzień Dobry TVN Maciej Maleńczuk zagrał i zaśpiewał piosenkę ze specjalną dedykacją: "komuś, kto spieprzył coś, co wydawałoby się nie do spieprzenia... mianowicie festiwal w Opolu".

  Koncert finałowy 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie został dedykowany Wojciechowi Młynarskiemu. - Jestem szczęśliwa, wzruszona i przejęta, dlatego, że tata kochał Kraków i kochał Festiwal Piosenki Studenckiej. Wielokrotnie bywał tutaj jurorem i wielokrotnie nagradzał młodych ludzi - mówi Agata Młynarska.

  w Krakowie odbędzie się koncert finałowy 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki - „Wojciech Młynarski. Awers – Rewers". Gościem honorowym będzie Agata Młynarska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, co organizatorzy przygotowali dla fanów artysty. Jakim ojcem był Wojciech Młynarski? Czy Agata i jej rodzeństwo zajęło się spuścizną po Panu Wojciechu? Dowiedzieliśmy się również, że w Warszawie zostanie odsłonięty pomnik muzyka. Kiedy?

  Po długiej chorobie zmarł satyryk, artysta kabaretowy i autor ponad 2 tysięcy tekstów Wojciech Młynarski. Jaki był prywatnie? W Dzień Dobry TVN artystę wspominali: jego była żona Adrianna Godlewska oraz przyjaciele: aktor Marian Opania i Dariusz Michalski. Czym Wojciech Młynarski ich zaskakiwał, a czym zadziwiał?

  Po długiej chorobie odszedł Wojciech Młynarski - poeta, autor wielu tekstów piosenek i satyryk. Jak zapamiętają artystę jego przyjaciele: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.

  Napisał ponad 2 tysiące tekstów piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Nie potrafił pisać do końca pesymistycznie. Wiedział za to jak w niezwykły sposób przedstawić szarą polską rzeczywistość. Wczoraj, po długiej chorobie, zmarł Wojciech Młynarski.

  W Dzień Dobry TVN gwiazdy mogą skonfrontować się z tym, co prasa i portale plotkarskie piszą na ich temat i powiedzieć "nie" tym, którzy to wypisują. Tym razem do studia zaprosiliśmy Paulinę Młynarską. Z którą redakcją dziennikarka uwielbia pracować? Która z gazet pisała o niej dobrze, a która - jej zdaniem - zamieściła "podłe i obrzydliwe" informacje? Kogo Młynarska pozwała i czego żąda w ramach zadośćuczynienia? Jak czuje się jej chory ojciec?

  Wojciech Młynarski napisał ponad 2 tys. tekstów piosenek. Sięgali po nie najwięksi polscy wykonawcy. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany. Ostatnio wrócił na scenę jako pomysłodawca i twórca spektaklu "Młynarski obowiązkowo". Kiedy rozpoczął swoją karierę? Jak ocenia twórczość osób z młodego pokolenia? Gdzie jest jego miejsce na ziemi? Z kompozytorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.