Agata Młynarska usłyszała o sobie przez telefon: "To ona jeszcze żyje? Ona w telewizji pracowała?"

Wywiad Agaty Młynarskiej z okazji 35-lecia pracy w mediach
Wywiad Agaty Młynarskiej z okazji 35-lecia pracy w mediach
Wywiad Agaty Młynarskiej z okazji 35-lecia pracy w mediach
"Niezwykłe Stany Prokopa". Marcin Prokop został okradziony w USA
"Niezwykłe Stany Prokopa". Marcin Prokop został okradziony w USA
Krótka piłka z Anitą Werner
Krótka piłka z Anitą Werner
Monika Olejnik słynie z ciętego języka i trudnych pytań. „Często było tak, że goście się obrażali po programie”
Monika Olejnik słynie z ciętego języka i trudnych pytań. „Często było tak, że goście się obrażali po programie”
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Marcin Prokop o swoim dzieciństwie
Marcin Prokop o swoim dzieciństwie
Damian Michałowski o pracy w DDTVN
Damian Michałowski o pracy w DDTVN
Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Ewą Drzyzgą
Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Ewą Drzyzgą
Piotr Kraśko wspiera fundację TVN
Piotr Kraśko wspiera fundację TVN
"Doświadczenie jest poniekąd kwestią wieku/ Wiek wyznacza doświadczenia kategorię/ Z wiekiem wreszcie nagromadza się w człowieku/ Dość przesłanek, aby wysnuć z nich teorię" - pisał wybitny poeta Wojciech Młynarski. Jaką teorię na temat dziennikarstwa i funkcjonowania w przestrzeni publicznej wysnuła po 35 latach pracy w mediach najstarsza córka autora tych słów? Agata Młynarska, tuż przed premierą nowego programu "Konfrontacje Agaty", porozmawiała z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską m.in. o: blaskach i cieniach zawodu oraz o sukcesach swoich dzieci. Gwiazda nie szczędziła przy tym wielu ciekawych anegdot. Jak ikona telewizji ocenia poczynania rodzeństwa? Czy jest rozpoznawalna wśród rówieśników synów? Czego zabraniał jej niegdyś tata? Jak reaguje na powtarzające się pytania o ojca?

Agata Młynarska podsumowuje 35 lat pracy w telewizji

1989 rok zapisał się na kartach historii nie tyko przez wzgląd na odnotowane w Polsce reformy ustrojowe, lecz także dzięki zaistniałym w mediach zmianom. Uwolniona z uścisku reżimu telewizja potrzebowała nowych twarzy, które nie będą już kojarzyć się z komuną. Organizowano wówczas różnorakie konkursy, w których udział brały osoby aspirujące do awansu na zaszczytne stanowisko dziennikarza bądź prezentera. Wśród tych odważnych kandydatów znalazła się m.in. Agata Młynarska.

Córka Wojciecha Młynarskiego i Adrianny Godlewskiej pojawiła się na ekranach telewizorów dokładnie 35 lat temu. Jubileusz, który w tym roku obchodzi, zbiegł się z premierą nowego programu "Konfrontacje Agaty", co jest dowodem na to, że dziennikarka nieprzerwanie od kilku dekad może pochwalić się niesłabnącą kreatywnością i pracowitością.

Które momenty kariery utkwiły jej w pamięci jako te najbardziej wzruszające? Czy żałuje jakiegokolwiek projektu medialnego, którego w przeszłości się podjęła? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo zamieszczonego na górze strony.

- Największe rozczarowanie telewizyjne? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie ma czegoś takiego. Telewizja jest sztuką pracy tu i teraz. (...) Coś było, idziemy dalej. Jeżeli mogę w ogóle mówić o jakichś rozczarowaniach, to mogą one dotyczyć tylko ludzi, z którymi czasem mnie życie zetknęło. Ludzi, którzy zawiedli. Ludzi, którzy oszukali. Ludzi, którzy zmanipulowali. Ludzi, którzy po prostu nie byli fajnymi, uczciwymi ludźmi. I ja zawsze od takich ludzi starałam się stronić. I to chyba było moje największe rozczarowanie: ludzie - wyznała Agata Młynarska w rozmowie z Bereniką Olesińską, redaktorką dziendobry.tvn.pl.

Poniżej dalsza część tekstu.

Agata Młynarska o popularności i zmianach w mediach

Trudno uwierzyć w to, że jakikolwiek Polak mógłby dotąd nigdy nie słyszeć ani o wybitnej twórczości Wojciecha Młynarskiego, ani o osiągnięciach Agaty Młynarskiej. Dziennikarka twierdzi jednak, że zaobserwowane zmiany obszarów zainteresowań odbiorców i opinii publicznej jak najbardziej na to wskazują. Prezenterka sama doświadczyła powiązanej z tym tematem zabawnej sytuacji, kiedy została poproszona o udzielenie wywiadu do jednego z popularnych magazynów.

- Zadzwoniła do mnie dziennikarka. Oni mają w tej redakcji tzw. open space, czyli wszyscy siedzą razem. I ona rozmawia ze mną, i ja słyszę, jak obok jedna dziewczyna mówi do niej: "To ona jeszcze żyje, ta Młynarska?". A druga jej odpowiada: "Słuchaj, to jest taka zajeb*sta babka z Instagrama. Ona w telewizji pracowała?". Więc mamy po dwóch stronach bardzo fajne spostrzeżenia widzów i trzeba to sobie po prostu wziąć do serca - stwierdziła gwiazda w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską.

Czym zajmują się synowie Agaty Młynarskiej? Czy w okresie dorastania przyznawali się, że są członkami sławnej rodziny? Czy dziennikarka chciałaby rozpoczynać karierę w dzisiejszych czasach? O czym marzy? Czy jako najstarsza z rodzeństwa strofuje swoją siostrę i brata? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w wywiadzie dziendobry.tvn.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes