praca w mediach

    praca w mediach

    Komentatorzy sportowi bez wątpienia dostarczają widzom ogromne dawki emocji. To oni relacjonują największe wydarzenia na arenach polskich i międzynarodowych, a ich słowa niejednokrotnie przechodzą do historii. Nie jest to jednak tak łatwa praca, jak mogłoby się wydawać. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pracownicy stacji Eurosport, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

    Czy, żeby zostać dziennikarzem trzeba skończyć studia dziennikarskie? Kto może zostać dziennikarzem? Czy dziennikarz ma być tylko przekaźnikiem informacji, czy powinien być także twórcą tej rzeczywistości? Jak swoje początki w mediach wspominają dziennikarz Mariusz Szczygieł i prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko? Ciekawi jesteście, jak rozpoczęła się dziennikarska kariera Doroty Wellman i Marcina Prokopa?

    Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Bianka Mikołajewska, dziennikarka śledcza i Robert Socha, dziennikarz „Superwizjera” TVN. Według naszych gości obraz dziennikarstwa śledczego, jaki poznajemy w filmach, między innymi w nagrodzonym Oscarem "Spotlight", ma się nijak do rzeczywistości. Dlaczego? Jak naprawdę wygląda ich praca? Czy bywa niebezpieczna? I dlaczego jest to coraz rzadziej wybierany kierunek przez młodych dziennikarzy?

    Determinacja, by zrobić karierę w mediach czasami jest bardzo duża. Doskonałym przykładem jest historia Kuby Ka, chłopaka z Trójmiasta, który zmienił się nie do poznania i obecnie próbuje swoich sił w Los Angeles. Jak powinni zachować się rodzice, gdy przygodę ze światem mediów chcą rozpocząć dzieci? Jak mądrze poprowadzić ich karierę? Porozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi, Dariuszem Zdrójkowskim, tatą bliźniaków, Agnieszką Jastrzębską, dziennikarką i Martą Żysko-Pałubą, psycholog.