Tuż po porodzie debiutowała w mediach. Agata Młynarska: "Żyłam z korepetycji"

Agata Młynarska świętuje 35-lecie pracy dziennikarskiej
Agata Młynarska świętuje 35-lecie pracy dziennikarskiej
Agata Młynarska świętuje 35-lecie pracy dziennikarskiej
Jak macierzyństwo zmieniło ich życie?
Jak macierzyństwo zmieniło ich życie?
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo po czterdziestce
Macierzyństwo po czterdziestce
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Agata Młynarska od 35 lat przekazuje widzom wartościowe treści dziennikarskie. Jej jubileusz pracy w mediach zbiegł się nie tylko z premierą nowego programu "Konfrontacje Agaty", lecz także z 35. urodzinami młodszego syna - Tadeusza. Czy prezenterce udało się pogodzić drogę zawodową z rodzicielstwem? - To są wyzwania, które mają przed sobą wszystkie kobiety - wyznała w rozmowie z Bereniką Olesińską, redaktorką serwisu Dzień Dobry TVN Online.

Kariera i macierzyństwo. Jak Agata Młynarska połączyła obie drogi?

35 lat temu Agata Młynarska zadebiutowała na ekranach telewizorów i skradła serca widzów, którzy do dziś z chęcią śledzą jej medialne poczynania. Dziennikarka przez ten czas nie miała dłuższej przerwy od pracy, mimo że równolegle spełniała się w roli mamy dwóch chłopców i opiekunki dwóch dziewczynek z domu dziecka. W tym samym roku, w którym rozpoczynała przygodę na wizji, na świat przyszedł młodszy z jej synów - Tadeusz Kieniewicz. Mężczyzna pod koniec lutego obchodził swoje urodziny, co skłoniło dumną mamę do rozmyślań o przeszłości.

- Kiedy składałam Tadzikowi życzenia, przytulając go, pomyślałam sobie, że on był malutki, miał niespełna roczek, jak ja zaczęłam pracę, a już był na świecie Stanisław, który jest niecałe cztery lata starszy od Tadeusza, więc to nam też daje wyobrażenie o tym, ile młoda dziewczyna wzięła na siebie, żeby móc pracować i realizować się w życiu - stwierdziła Agata Młynarska w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską.

Dziennikarka przyznała, że obie drogi - zarówno zawodowa, jak i macierzyńska - były "bardzo wyboiste, pełne zakrętów, czasami łez i trudności". Gwiazda zaznaczyła, że takie połączenie kariery z rodzicielstwem, które cechuje się jednoczesnym i równym zaangażowaniem na obu płaszczyznach, jest wręcz niemożliwe. Stwierdziła także, że nie ona jedna mierzy się z takim problemem.

- To są wyzwania, które mają przed sobą wszystkie kobiety, które chcą realizować swoje pasje zawodowe i jednocześnie rodzić dzieci, wychowywać i spełniać się w rodzinie. Niestety to równanie nie za bardzo się udaje. Ja raz traciłam tu, a raz tu, więc mam ten bilans bardzo dobrze przepracowany. Wiem, że tego się nie da pogodzić po prostu. Nie ma takiej siły. Zawsze ktoś traci, albo tracisz ty lub twoje zdrowie - wyjaśniła.

Agata Młynarska o początkach pracy w mediach i ówczesnych zarobkach

Agata Młynarska studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, jednak dość szybko zorientowała się, że nie widzi swojej przyszłości w zawodzie belfra. Od zawsze ciągnęło ją do telewizji.

- Ja po prostu wiedziałam, że to jest coś, co mnie bardzo intryguje, że nie będę pracować naukowo na uczelni. (...) Nie bardzo odnajdowałam się w zaciszu pokoju nauczycielskiego, gdzie uczyłam w liceum i w szkole podstawowej - uzasadniła podczas jubileuszu 35-lecia kariery.

Dziennikarka wspomniała także, że w latach 90. XX w. angaż w telewizji nie był równoznaczny z wysokim wynagrodzeniem, dlatego musiała znaleźć inne źródło zarobku. - Kiedy zaczęłam pracować w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym, to głównie utrzymywałam się z korepetycji. Nie zarabiałam wcale dobrych pieniędzy, bo w telewizji wtedy nie zarabiało się prawie w ogóle pieniędzy - wyznała w rozmowie z Bereniką Olesińską.

Jaką przestrogę usłyszała na początku swojej kariery? Tego dowiesz się w naszym materiale wideo zamieszczonym na górze strony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?