Gwiazdy

Adam Woronowicz w „Mayday” ratuje swojego przyjaciela z życiowych opresji

Gwiazdy

Już 10 stycznia na ekrany polskich kin wejdzie film „Mayday” w reżyserii Sama Akina. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Woronowicza, który w filmie zagrał przyjaciela głównego bohatera. Kim jest jego bohater?

Adam Woronowicz w „Mayday”

Scenariusz filmu „Mayday” powstał na podstawie sztuki o tym samym tytule, która podbiła serca widzów na całym świecie, aż po nowojorski Broadway. W Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

W rolach głównych zobaczymy: Piotra Adamczyka, Annę Dereszowską, Weronikę Książkiewicz, Adama Woronowicza i Andrzeja Grabowskiego.

Adam Woronowicz w filmie „Mayday” gra Staszka, najlepszego przyjaciela głównego bohatera, czyli Janka (Piotr Adamczyk).

Tak jak Janek sobie poradził w życiu i ma dwie żony i dwa domy, to Staszkowi w życiu nie wyszło. Nie ma dwóch żon. Mieszka w garażu, który podnajmuje mu Janek. Zaczyna się komedia omyłek. Akacja nabiera tempa. Staszek ratuje Janka z trudnych sytuacji, nawet ryzykując swoje życie

- przyznał Adam Woronowicz w studiu Dzień Dobry TVN.

„Mayday” – fabuła

Główny bohater Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie. Ma dwie żony. Jedna z nich – Basia (Anna Dereszowska) mieszka w Warszawie. Druga – Marysia (Weronika Książkiewicz) mieszka w pięknym domu na obrzeżach stolicy. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu Janka kobiety nie wiedzą o sobie nawzajem. Do czasu… kiedy na Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Lawina zdarzeń i pomyłek niestety w końcu go przerośnie.

Zobacz też:

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości