Gorące tematy

Jurek Owsiak z żoną o 29. Finale WOŚP. "My bylibyśmy gotowi nawet dzisiaj odpalić, wszystko jest przygotowane"

Gorące tematy

10 stycznia 2021 miał odbyć się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W związku z wprowadzoną kwarantanną narodową został on przesunięty o 3 tygodnie. O przygotowaniach do wyjątkowego i nietypowego finału opowiedział nam Jurek Owsiak wraz ze swoją żoną Lidią Niedźwiedzką-Owsiak, która dzisiaj obchodzi urodziny.

Jak w tym roku będzie wyglądał finał WOŚP?

31 stycznia 2021 - to aktualna data 29. Finału WOŚP, który dedykowany będzie oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesunęła termin akcji o 3 tygodnie, w związku z wprowadzoną tzw. kwarantanną narodową. Jakich zmian w zakresie organizacji zbiórki należy się spodziewać?

- My bylibyśmy gotowi nawet dzisiaj odpalić finał, bo wszystko jest przygotowane – powiedział Jurek Owsiak.

Zmiana daty Finału WOŚP spowodowana jest jednak narodową kwarantanną. Jak co roku przygotowania ruszyły pełną parą już dużo wcześniej. Poza wieloma oczywistymi działaniami, jak choćby ponowne zaprojektowanie grafik, kampania informacyjna i zweryfikowanie możliwości zaangażowania obsługi akcji, przemyślano także szereg zagadnień dotyczących realizacji kwesty i wydarzeń towarzyszących.

Jak się okazuje, finał przeniesiony na 31 stycznia odbędzie się w takiej samej formie, w jakiej miał zostać zrealizowany pierwotnie. W centrum Warszawy na Placu Defilad planowana jest budowa studia telewizyjnego, z którego nadawana będzie 27-godzinna transmisja. Organizatorzy skontaktowali się już także z podwykonawcami, partnerami oraz artystami, którzy urozmaicać będąc wielki dzień swoimi występami. Zmiana terminu Finału dała więc nie tylko więcej czasu na zakończenie formalności związanych z rekrutacją i obsługą wolontariuszy, ale też możliwość przesunięcia zaplanowanych wydarzeń na bezpieczniejszy okres, gdy ograniczenia wprowadzone przez rząd zostaną zniesione.

Będą także licytacje. Dzisiaj rusza licytacja złotych serduszek. Ponadto będzie w TVN, w TVN24, TTV i w Internecie. Oglądajcie, bo ruszamy już w sobotę o 21. Transmisja będzie trwała całą noc i będziemy wam mówić, co zrobiła Orkiestra i jak graliśmy. Do tej pory wydaliśmy ponad 1 300 000 000 zł i kupiliśmy ponad 65 tysięcy urządzeń medycznych

– powiedzieli Owsiakowie w Dzień Dobry TVN.

Bezpieczny finał WOŚP

W 29. finale uczestniczyć będzie blisko 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w 1362 sztabach, które poza materiałami niezbędnymi do przeprowadzenia zbiórki, otrzymają wsparcie zapewniające ochronę w trakcie kwesty. Jednym z kluczowych punktów bezpieczeństwa przy organizacji jest zapewnienie maseczek dla wolontariuszy oraz obsługi pracującej w studio. Ponadto osoby pracujące przy WOŚP zostaną także wyposażone w płyn do dezynfekcji. Sztaby wyposażone zostaną również w specjalne pakiety informacyjnie w postaci plakatów i naklejek, które będą w przystępny sposób przypominać o zasadach, jakich należy przestrzegać, by zminimalizować ryzyko zakażenia. W Warszawie na Placu Defilad odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi.

- 31 stycznia gramy zdecydowanie, co by się nie działo. To jest potęga Internetu. Mamy 8 tysięcy skarbonek - podał Jurek Owsiak.

Bojkot WOŚP

Są niestety ludzie, którzy bojkotują działania WOŚP-u. Jurek Owsiak odniósł się do tego w najnowszym poście zamieszczonym na Facebooku.

- (...) Pomyślałem sobie – dość wyjaśnień, dosyć tłumaczenia. My robimy swoje i robić będziemy dalej tak samo do końca świata i jeden dzień dłużej.

Ale tym razem zadam tylko jedno pytanie i otwieram swoją stronę na odpowiedź. Kto jest za Orkiestrą, a kto jest przeciw? Niezmiennie proszę o kulturę w wypowiedziach. Na końcu są dwie możliwości, gramy i jeszcze bardziej z mocą naszego przesłania, aby łączyć a nie dzielić, albo nie gramy, bo więcej w tym niedobrego niż dobrego. No to startujemy! - napisał Jurek Owsiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Śnieżyca paraliżuje Hiszpanię, nie żyją 3 osoby

Papież zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. "Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić"

Kamil Stoch wygrał konkurs w Titisee-Neustadt i wyrównał rekord Adama Małysza

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości