Gorące tematy

Straciła rodziców, kiedy miała 11 lat. Lisa Aditya – studentka o wielkim sercu

Gorące tematy


Lisa Aditya pochodzi z Indonezji, straciła rodziców w tsunami, miała wtedy 11 lat. Lisa nie poddała się, skończyła studia, a dwa lata temu przyjechała do Polski. Zainteresowała się pomysłem oczyszczania ścieków za pomocą nowoczesnych technologii. Ta tematyka interesuje ją szczególnie ze względu na to, że w prowincji w której się wychowała, problem z brakiem czystej wody po tsunami, do tej pory nie został rozwiązany.

Zobacz też:

Najmłodsza pani sołtys w Polsce ma 19 lat! Kim jest Alicja Rogoz?

Lisa Aditya pochodzi z Indonezji. Straciła rodziców, kiedy miała jedenaście lat, w wyniku tsunami. Dziewczyna nie poddała się - ukończyła studia w Indonezji z najlepszą średnią w historii uczelni. Dwa lata temu przyjechała do Polski, by kontynuować naukę na Politechnice Gdańskiej.

Sprawdź: Miał nowotwór serca. Lekarze wstawili mu sztuczne serce, które może nosić w plecaku

Kiedy Lisa dostała nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych za osiągnięcia w nauce, zdecydowała się przekazać pieniądze swojej wiosce w Indonezji:

Mamy bardzo trudną sytuację z edukacją. W jednej klasie jest jeden nauczyciel i sto uczniów. W większości nauczyciele to wolontariusze - mówi Lisa.

Więcej: Najlepszy ginekolog w Polsce: "Prowadzenie ciąży to jest przywilej"

Lisa zainteresowała się projektem oczyszczania ścieków z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Projekt ten spodobał się Lisie, ponieważ jak sama mówi, problem z czystą wodą w prowincji, z której pochodzi, jest bardzo duży. Woda jest zanieczyszczona i ma brzydki zapach.

Tsunami miało miejsce 10 lat temu, ale rząd nadal nie oczyścił wody. Dlatego też chcę zgłębić ten temat, by polepszyć życie mieszkańców - mówi Lisa.

Więcej:

Przez błąd medyczny jego syn jest niepełnosprawny. Jaką drogę musiał przejść, aby wywalczyć odszkodowanie?

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości