Gorące tematy

Najlepszy ginekolog w Polsce: "Prowadzenie ciąży to jest przywilej"

Gorące tematy

Najlepszy ginekolog w Polsce: "Prowadzenie ciąży to jest przywilej"

Dr Wojciech Falęcki ma jedne z najlepszych ocen i komentarzy w internecie. Tysiące jego pacjentek uwielbiają go za jego podejście do nich, za wizyty, za to jaką opieką je otacza. Kim jest najlepszy ginekolog w Polsce? Sprawdziliśmy to!

Zobacz też: Niepełnosprawna pacjentka u ginekologa jest poniżana i traktowana jak dziecko


Kim jest dr Wojciech Falęcki?

W rankingu „Znanego lekarza” dr Wojciech Falęcki ma pięć gwiazdek na pięć możliwych, do tego tysiące samych pozytywnych komentarzy, jego konto na Instagramie śledzi prawie 100 tysięcy fanów. Na czym polega fenomen młodego rezydenta położnictwa i ginekologii w klinice Położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - dra Wojciecha Falęckiego? Dzień Dobry TVN postanowiło to sprawdzić!

Czy byłaś zadowolona z ginekologa, który prowadził twoją ciążę?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Historia dra Wojciecha Falęckiego

Dr Wojciech Falęcki ukończył studia medyczne w I Wydziale Lekarskim i rozpoczął specjalizacje z położnictwa i ginekologii, którą realizuje w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Falęcki rozpoczął również studia doktoranckie w macierzystej jednostce. 

Dodatkowo w 2009 r ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia.

"Prowadzenie ciąży to przywilej"

Ja zawsze chciałem być ortopedą. Dopiero na drugim roku zabłądziłem na oddział ginekologii i tak to zostało. Tam zostałem na dłużej... jak widać, na dużo dłużej! - mówił w reportażu Dzień Dobry TVN dr Wojciech Falęcki.

Zobacz też: Miał nowotwór serca. Lekarze wstawili mu sztuczne serce, które może nosić w plecaku.

Cud narodzin jest niepowtarzalny! Prowadzenie ciąży to jest przywilej, bo jest się w pewnym momencie odpowiedzialnym za dwie osoby. Widzimy pierwsze łzy mamy przy pierwszym USG, pierwsze łzy przy porodzie. I kiedy rodzice mówią: 'Panie doktorze, dziękujemy!', to jest największa nagroda w tym wszystkim - dodał dr Falęcki.

Zobacz film: Wojciech Falęcki: Cud narodzin to moja pasja, źródło: Dzień Dobry TVN

Więcej:


Kiedy przychodzi do mnie pacjentka i mówi, że ma złe wyniki badań, ja mówię do niej: 'Zobaczmy!', i po kilku chwilach okazuje się, że te wyniki nie są złe i że tak naprawdę wystarczy powtórzyć jedno badanie (...) Staram się rozładować napięcie w gabinecie, a potem przy porodzie, tak żeby samopoczucie pacjentek było jak najlepsze - opowiada dr Falęcki.
  Co sądzisz o tym artykule?
  139
  29
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze
  5
  09.05.2022
  Aga
  Dzisiaj bylo o antykomcepcji hormonalnej w ddtvn. Szkoda, ze lekarze promują tabketki hormonalne, to taki syf jest. A i dlaczego nikt nie powie, ze uwrażliwiają skórę na słońce i przebarwienia gwarantowane. Lekarz powiedział, że się nie tyje od tabletek, tylko tabletki powoduja wiekszy apety. Czy to nie na to samo wychodzi??
  12.12.2019
  MM
  Ku przestrodze: Znany Lekarz wytwór 5-cio gwiazdkowych lekarzy , którzy po 5 minutach od wizyty wysyłają sms aby ocenić wizytę. Nabraliśmy się z żoną na takiego grzecznego i udającego znawcę szamana z oceną 5,0 z Wrocławia (a właściwie spod) który tak "profesjonalnie" przeprowadził cytologię , że rak szyjki macicy rozwijał się ponad rok dłużej. Po stwierdzeniu raka trzech lekarzy dziwiło się, że cytologia sprzed roku nic nie wykazała, a guz jest już tak duży :-(
  Kiedy słyszę o profilaktyce szlag mnie już trafia, kiedy
  tak beznadziejni lekarze mogą mieć gdziekolwiek ocenę 5,0. Drogie Panie nie wierzcie tym często nadmuchanym ocenom i uważajcie na siebie.
  13.04.2019
  pancia
  Jestem pod wrazeniem zarowno kompetencji pana doktora jak i podejscia do pacjentek.
  11.04.2019
  Magda
  Myślę, że super że mamy takich lekarzy w państwowych szpitalach i cudownie by było, żeby Pan Doktor się nie zniechęcił i nie uciekł do prywatnej kliniki.

  Tylko nie wbijajmy tak młodej osoby w jakieś ramki i nie nadawajmy mu tytułów najlepszego ginekologa w Polsce - na to jeszcze ma czas. A jako osoba ciepła i uważna na swoich pacjentów na pewno ma możliwość na taki tytuł zasłużyć :)
  08.04.2019
  Joanna
  Świetny człowiek wspaniały lekarz rodziłam na Starynkiewicza Poznałam Pana. Dra więc mogę polecić!:)
  Rozwiń wszystkie komentarzy