Gorące tematy

Najmłodsza pani sołtys w Polsce ma 19 lat! Kim jest Alicja Rogoz?

Gorące tematy

Najmłodsza pani sołtys w Polsce ma 19 lat! Kim jest Alicja Rogoz?

Alicja Rogoz ma 19 lat i została... sołtysem Nowakowa. Oznacza to jedno - Alicja jest najmłodszą panią sołtys w całej Polsce. Poznajcie jej historię!

Więcej: Najlepszy ginekolog w Polsce: "Prowadzenie ciąży to jest przywilej"


Kim jest Alicja Rogoz?

Alicja Rogoz ma 19 lat i mieszka w Nowakowie - niewielkiej wsi pod Elblągiem. 7 marca została najmłodszą panią sołtys w Polsce. Wszystko zaczęło się od tego, że ojciec Alicji był sołtysem przez dwie kadencje - to dzięki niemu zaczęła interesować się wszystkim, co dzieje się we wsi i tym jak wygląda zarządzanie taką społecznością.


Jak Alicja została najmłodszą panią sołtys?

W związku z tym, że ojciec Alicji musiał wrócić do pracy - pływa na statkach - zrezygnował ze startowania w wyborach po raz trzeci. W tym momencie do akcji wkroczyła Alicja. Choć pomysł pojawił się w głowie kogoś innego...

To był pomysł wszystkich. Prowoderem tego pomysłu był pan komendant, który zaproponował kandydaturę koleżanki i wszyscy byliśmy przychylni temu. Wszyscy poszliśmy na nią zagłosować. Świeża, nowa krew. To jest trafny wybór - powiedział Ryszard Janowski z OSP Nowakowo.

Jak wyniki głosowania oceniła Alicja Rogoz?

Po ogłoszeniu wyników, okazało się że wygrałam trzema głosami. To był szok. Pani kontrkandydatka też miała mocne wsparcie. Myślałam, że osoby starsze nie będą na mnie głosować ze względu na mój wiek i brak doświadczenie - powiedziała Rogoz.

Zagłosowałbyś na tak młodą osobę?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Nie wszyscy byli jej przychylni...

Nie wszyscy byli przychylni Alicji. "Pojawiały się chamskie komentarze", nie każdy życzył jej dobrze. Na szczęście Alicja się nie poddaje - jest miła, pomysłowa, pracowita i bardzo pomocna.

Przed Alicją matura, a potem studia. Chciała studiować kryminalistykę, ale możliwe że wybierze finanse w trybie zaocznym. Alicja nie chce rezygnować ani ze studiów, ani z sołtysowania.


Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
106
15
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
11.04.2019
marta
ci co nie byli przychylni zwyczajnie zazdroszcza !!!