Gorące tematy

Patryk Niekłań - finalista Mam Talent nadal w śpiączce. Pomóżmy go wybudzić

Gorące tematy

Patryk Niekłań - finalista Mam Talent nadal w śpiączce. Pomóżmy go wybudzić

Rodzina i przyjaciele zorganizowali akcję pomocową dla Patryka Niekłania, uczestnika Mam Talent, który uległ tragicznemu wypadkowi. O jej szczegółach opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej: żona Patryka - Anna Filipowska.

Patryk Niekłań jest trenerem personalnym i akrobatą. W październiku 2018 roku został ojcem - jego żona Ania urodziła córeczkę Hanię.

Patryk zawsze był bardzo sprawny fizycznie, od 6. roku życia trenował piłkę nożną, w wieku 12 lat zaczął trenować koszykówkę. Kiedy kontuzja wykluczyła go z czynnego uprawiania sportu, zainteresował się sztuką cyrkową. Podczas oglądania filmów w internecie trafił na video chłopaka, który wykonywał numer z obręczą. Postanowił, że i on spróbuje. Wszystkiego uczył się z filmów z sieci.

Patryk Niekłań w Mam Talent

W 2018 roku Patryk wystartował w jedenastej edycji Mam Talent i występami zachwycił widzów i jury programu TVN. Po jego pierwszym pokazie Małgorzata Foremniak powiedziała krótko: "Jestem w zachwycie", a Agustin Egurrola przyznał szczerze, że to właśnie Patryk jest jego faworytem i podziwia go za poziom trudności występu. Ostatecznie akrobata zajął w finale trzecie miejsce.

>>> Zobacz także: "Mężczyzna z kołem i kobieta z misą" w finale Mam Talent

Wypadek i walka o zdrowie Patryka Niekłania

Niestety nie mógł nacieszyć się tym sukcesem, ponieważ dzień po finałowym występie w programie Mam Talent uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Na drodze pod Warszawą jego auto wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo. Patryk w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Zapadł w śpiączkę. Ponadto zdiagnozowano u niego złamanie kości krzyżowej, pęknięcie miednicy oraz spojenia łonowego. Miał też liczne krwotoki wewnętrzne, zapalenie nerek, wątroby, stłuczenie płuc oraz obrzęk mózgu. Patryk przeszedł już pomyślnie bardzo skomplikowaną operację. Obecnie przebywa w klinice Budzik dla Dorosłych w Olsztynie, gdzie przechodzi rehabilitację.

Zajmują się nim najlepsi specjaliści. Patryk potrafi już sam siedzieć, ruszać rękami i nogami, przejawia aktywność. Sprawia wrażenie, że słyszy co się do niego mówi. Najbardziej ożywia się, gdy słyszy swoją kilkumiesięczną córeczkę Hanię i żonę Anię.

Rehabilitacja jest kosztowna, dlatego rodzina i przyjaciele Patryka organizują wiele akcji pomocowych. Dzisiaj można wziąć udział w bieganiu na bieżni, które odbywa się w jednej z siłowni w Zabrzu. Impreza charytatywna potrwa do godziny 22.

Chcesz wspomóc rehabilitację Patryka? Kliknij w ten >>>LINK<<<

Co sądzisz o tym artykule?
135
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
27.11.2019
Gość
Jeśli ktokolwiek ma kontakt z rodziną tego człowieka, czy nawet bezpośrednio rodzina przeczyta mój wpis proszę o spróbowanie klawiterapii metoda dr Ferdynanda Barbasiewicza, wykonuje ją również dr Janusz Kołodziejczyk.
09.04.2019
Kramer
Szybkiego powrotu do zdrowia dużo wiary i dobrych ludzi.
08.04.2019
Monia
Trzymam mocno kciuki za szybki powrót do zdrowia :)