Gorące tematy

Iga Świątek została okrzyknięta królową Rzymu. "Zamówiliśmy niejedno tiramisu"

Gorące tematy

Iga Świątek w niedzielę 16 maja zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie. W wielkim stylu pokonała w finale 6:0 Czeszkę Karolinę Pliskovą. Jak polska zawodniczka świętowała swój fenomenalny sukces? O tym opowiedział jej trener, Piotr Sierzputowski.

Zwycięstwo Igi Świątek w turnieju WTA w Rzymie

Włoski portal Rai okrzyknął Igę Świątek królową Rzymu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ polska zawodniczka uzyskała fenomenalny wynik. – Myślę, że jak każdy sportowiec jest szczęśliwa i wyjeżdża jako jedyna, która trzyma puchar nad głową i to jest na pewno bardzo fajne. Z drugiej strony wie, że ta praca się nie kończy. Mamy następny turniej, musimy się szykować, więc emocje są mocno stonowane i nie ma wielkiej celebracji – powiedział trener Igi Świątek.

Nie obyło się jednak bez bardzo dobrej kolacji pod Watykanem. Czy tenisistka i jej szkoleniowiec przynajmniej zamówili tiramisu? – Nawet nie jedno! – zapewnił.

Plany sportowe Igi Świątek

Niedługo, bo już 30 maja zaczyna się turniej French Open, którego finały zaplanowano na 13 czerwca. Czy Iga pozwoli sobie na chwilę wytchnienia, relaks i przerwę w treningach? Szkoleniowiec zapewnia, że tak. - Dzisiaj będziemy w podróży, przemieszczamy się z Rzymu do Warszawy i mamy 2-3 dni pełnego odpoczynku - wyjaśnił.

Na pytanie, czy rewelacyjną formę Igi uda się utrzymać na turniej Rolanda Garros odpowiedział, że nie może tego zagwarantować, ale do tego właśnie dążą. – Mam nadzieje, że Iga będzie w stanie to wytrzymać i pokazać się z tak samo dobrej strony – powiedział trener.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Agnieszka Radwańska o roli mamy i wychowaniu synka: "Marzę o tym, aby Kubuś miał szybko rodzeństwo"

Jak wybrać odpowiedni rower? Ekspert radzi, na co zwrócić uwagę przy zakupie jednośladu

Anna Lewandowska o zawodowym sukcesie. "Zawsze to powtarzam: nie byłabym taka znana, gdyby nie Robert"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości