Zwierzęta

Świnka Bożenka z bloku na Bałutach. Ma własny pokój i siada na komendę

Zwierzęta

Bożenka jest świnką miniaturką. Według hodowcy miała osiągnąć wagę 15 kg, a waży 54. Zwierzak uwielbia wygrzewać się na słońcu, a wakacje najchętniej spędza na kąpielach w Bałtyku.

Opiekunami Bożenki jest małżeństwo z Łodzi - Dominika i Jan Repetto. Świnkę nabyli spontanicznie.

Chcieliśmy zwierzę, które będzie dłużej żyło niż kot i pies, i w końcu znaleźliśmy świnki, które – jak się okazało – żyją od 15 do 30 lat. No i wzięliśmy Bożenkę

- powiedziała Dominika.

Kiedy do nich trafiła, miała miesiąc i mieściła się w dłoni. Hodowca zapewniał parę, że nie będzie ważyła więcej niż 15 kg, a obecna jej waga to... 54.

Już jej nie wezmę, jak pieska w torebkę i nie poniosę na spacer

- stwierdziła z uśmiechem kobieta.

Świnka wegetarianka, która podaje racicę

Bożenka, tak jak jej opiekunowie, jest wegetarianką. Jej ulubioną przekąską jest surowa marchewka, natomiast nie przepada za cebulą i pieczarkami.

Ulubioną zabawą świnki jest żucie szmat, gryzienie kartonów oraz ganianie za plastikową butelką po wodzie mineralnej. W ciągu dnia dużo śpi we własnym pokoju.

Jest straszną gadułą. Gdy jest zadowolona, wydawane przez nią dźwięki są krótsze. Kiedy Dominika lub Jan chcą ją przesunąć, to potrafi im odpysknąć. A gdy się zdenerwuje albo wystraszy, krzyczy na całe gardło.

Bożenkę trudno było wychować, ponieważ jest niezależna i miewa humory, ale na komendę siada. Jednak to nie wszystkie sztuczki, jakie zna zwierzak.

Jak tylko czuje jedzenie, siada pod stołem i podaje racicę

- zdradziła Dominika.

Świnka opiekunka

Zwierzak jest bardzo przywiązany do pięcioletniego synka Dominiki i Jana. Pewnego dnia, kiedy przyjaciel rodziny bez pukania wszedł do mieszkania, pobiegła do dziecka i zasłoniła je własnym ciałem.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości