Zwierzęta

Z wizytą w Azylu dla Świń "Chrumkowo"

Zwierzęta

Z wizytą w Azylu dla Świń "Chrumkowo"

Paweł "Biba" Binkiewicz zabrał nas na wyprawę do niezwykłego miejsca. Poznajcie Azyl dla Świń "Chrumkowo", w którym mieszkają 42 świnki! 

Skąd pomysł na azyl?

Katarzyna Trotzek - prowadzi azyl

"Chrumkowo" zaczęło się od jednej świnki. Zobaczyłyśmy jakie to są wspaniałe istoty, mądre, czyste i kochane. Chciałyśmy ich ratować więcej. Zaczęło się od jednej, potem była druga świnka... i tak poszło.
Azyl to nie jest mini-zoo

Dobrawa Tokarczyk

Chciałybyśmy, żeby azyl nie był kojarzony jako mini-zoo, czy agroturystyka. To jest miejsce świń uratowanych od śmierci, które nie zostaną zjedzone. Jest to także miejsce edukacji, w którym ludzie chcieliby zmienić swój sposób myślenia i zobaczyć w nich czujące istoty, które chcą żyć.

Zawierają przyjaźnie, kłócą się

Świnie często zawierają przyjaźnie i bardzo często się kłócą. Bywają takie sytuacje, że świnie śpią przez miesiące w jednym domku i nagle ... pokłócą się i jedna z nich nie chce już więcej wejść do tego domku. Musimy wtedy robić przemeblowania, żeby je wszystkie położyć.

Ludzie nie mają pojęcia jakie naprawdę są świnie

Ludzie często wyjeżdżają od nas ze łzami w oczach. Mówią , że nie mieli pojęcia, że takie są właśnie świnie. 
Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
24.09.2019
Dalhia
Odwiedzilam Chrumkowo tego lata bedac w Polsce i postaram sie w przyszlym roku rowniez. Swinki sa cudowne jak i inne zwierzeta w azylu. Reaguja na imie i maja bardzo delikatna skore na brzuchach. Dwa stateczne (podrzucone) koguty jak to starsi panowie chadzaja dookola. Koty tez sa. Warto sie wybrac z przekaska dla swinek i poznac je nieco blizej.
24.09.2019
kga
cudowne miejsce!!!