Ogród

Pomysły na prezent dla ogrodnika

Ogród

Aktualizacja:
kaktus serduszko

Prezent dla ogrodnika wcale nie tak łatwo wybrać. Na rynku jest wiele opcji, które warto dobrze przemyśleć i dopasować do charakteru osoby, która ma zostać obdarowana. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki upominek?

Pomysłów na prezent dla ogrodnika jest wiele. Od różnych drobiazgów po profesjonalne wyposażenie ogrodu. Bogaty wybór ciekawych przedmiotów sprawia, że z łatwością można znaleźć coś dla każdego pasjonata ogrodnictwa.

Więcej:

Jak wybrać prezent dla ogrodnika?

Z uwagi na szeroką gamę dostępnych na rynku produktów wybór prezentu dla ogrodnika nie jest wcale prosty. Wszystko zależy od kilku czynników, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Bardzo istotna jest oczywiście płeć osoby, która ma być obdarowana. Zupełnie inny prezent pasuje do taty ogrodnika, a inny do młodszej siostry czy dziecka, które dopiero zaczyna przygodę z uprawą roślin. Prezent dla ogrodnika amatora może być skromniejszy lub bardziej zabawny i mniej funkcjonalny niż podarunek dla profesjonalisty. Chcąc zawęzić sobie pole poszukiwań, można zastanowić się, czy dana osoba woli uprawiać zioła i warzywa, czy może cieszy ją cięcie krzewów lub na przykład kolekcjonowanie ciekawych roślin albo doniczek. Ciekawy prezent dla ogrodnika stanowi dowód podziwu dla prawdziwej pasji.

Prezent dla mamy, która lubi pracę w ogrodzie

Mamie, która lubi pracę w ogrodzie, można kupić na przykład ciekawe kalosze. Oczywiście nie takie zwykłe, szare i smutne, ale bardziej ozdobne, kolorowe lub w ulubionym przez mamę wzorze. Fajnym prezentem jest także ogrodowy kapelusz, który pozwala ukryć się przed słońcem, czy też piękny fartuch, w którym można schować narzędzia lub inne potrzebne w ogrodzie rzeczy. Mamie z pewnością mogą przydać się także wytrzymałe doniczki, które można nabyć w ciekawych wzorach, albo na przykład portfel… na nasiona, dzięki któremu w czasie siewu zawsze można trzymać pod ręką ziarna.

Prezent dla taty ogrodnika

Ciekawym pomysłem dla taty ogrodnika może być prenumerata czasopisma związanego z ogrodnictwem lub zestaw książek o tej tematyce. Warto pokusić się o kalendarz ogrodnika, który pozwala zapamiętać terminy wszystkich zabiegów, które trzeba przeprowadzać na działce lub w ogrodzie. Bardzo fajnym pomysłem jest również zestaw wymarzonych nasion albo akcesoriów do pielęgnacji roślin, np. niebanalna konewka czy pas na narzędzia.

Śmieszny prezent dla ogrodnika – dziecka

Warto pamiętać także o najmłodszych entuzjastach ogrodnictwa. Ciekawym prezentem dla małego ogrodnika może być zestaw dziecięcych narzędzi ogrodniczych lub mały koszyk będący pomocą podczas zbierania owoców i warzyw. Pojemnik do obserwacji wzrostu pozwala z kolei na poznanie procesu dojrzewania rośliny. Dobrym pomysłem są także zestawy do obserwacji ptaków czy owadów. Warto podarować dziecku także małą podwyższoną rabatę czy donicę, w której młody ogrodnik będzie może swobodnie rozwijać swoje umiejętności.

Zobacz także: Jak wyhodować piękny trawnik krok po kroku?

Prezent dla dziadka ogrodnika

Dobrym prezentem dla dziadka ogrodnika może być na przykład uzupełniająca kolekcję sadzonka wymarzonego drzewa czy krzewu. Warto pokusić się o zestaw do uprawy grzybów czy nasiona do uprawy chmielu. Dzięki nim dziadek ma szansę wyhodować sobie materiał do przyrządzania domowego piwa lub własne grzyby. Oprócz tego warto pokusić się o domek dla owadów, który można zrobić samodzielnie lub po prostu kupić.

Prezent dla babci ogrodniczki

Babci mogą się spodobać oryginalne donice na jej piękne rośliny. Dobrze jest rozejrzeć się także za pięknym kapeluszem lub zestawem oświetleniowym. Eleganckie lampiony czy świece do ogrodu także powinny się sprawdzić. Oryginalnym prezentem dla babci może być karmnik dla ptaków lub notatnik do zapisywania własnych przemyśleń, nie tylko tych z zakresu ogrodnictwa. Również konewka w stylu retro czy ogrodowe palenisko będą się babci ciepło kojarzyć z autorem podarunku.

Prezent urodzinowy dla ogrodnika

Wybierając prezent urodzinowy dla ogrodnika, warto postawić na coś większego. Dobrym pomysłem może być zrzutka z bliskimi solenizanta lub solenizantki i zakup czegoś naprawdę wymarzonego. Może to być potrzebny w ogrodzie sprzęt, a nawet wycieczka do znanego, pięknego ogrodu czy warsztaty z wybranej dziedziny ogrodnictwa. Dobrym pomysłem jest także bon na zakupy w sklepie ogrodniczym – to wyjątkowo praktyczny i zawsze trafiony prezent.

Pomysł na prezent dla ogrodnika amatora

Kto powiedział, że wszystkie prezenty muszą być na serio? A gdyby tak kupić komuś ogrodowego krasnala lub wycieraczkę do butów z wizerunkiem jeża? Z drobiazgów można pokusić się o kubek z żartobliwym napisem czy też termos, który pozwala ogrzać się podczas chłodnych dni spędzanych na świeżym powietrzu. Fajnym rozwiązaniem są ciekawe siedziska ogrodowe, hamaki czy też podwieszane fotele, które można zamontować na tarasie lub na drzewie.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości