Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie – z pasji do renowacji

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” odwiedziliśmy dom Małgorzaty Budzich, której życiową pasją jest odnawianie i przerabianie mebli. W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską opowiedziała o swoich inspiracjach i projektach.

W domu Pani Małgorzaty znajduje się cała masa pięknych przedmiotów. Za wykończenie większości z nich odpowiedzialna jest sama właścicielka, której zamiłowanie to renowacja starych mebli. O dawaniu nowego życia przedmiotom martwym napisała nawet książkę.

Projekt DOM

Dom Małgorzaty Budzich ma 165 metrów kwadratowych. Właścicielka oprowadziła nas po znajdujących się w nim: połączonej z salonem kuchni, pokoju dziecięcym i sypialni.

Po przeprowadzce do tego domu nie chcieliśmy brać starych mebli z małego mieszkania, więc zaczęło się urządzanie tego wnętrza. Wpadłam na pomysł skupowania starych mebli - wyznała właścicielka.

Pierwszym projektem Pani Małgorzaty była komoda, którą przemalowała. Zadanie okazało się nieoczekiwanie proste i dało początek kolejnym przedsięwzięciom.

Jest duża grupa ludzi, która kultywuje tradycyjne wykonanie, natomiast te meble nie są zabytkowe, antyczne, tylko produkowane masowo. Mimo że starałam się zostawić te efekty forniru orzechowego, to uważam, że nie należy robić z domu muzeum. Wprowadzajmy nowoczesne akcenty, bawmy się meblami - powiedziała Pani Małgorzata.

Zobacz też:

#OdpicowaneMieszkanie. Dołącz do naszej grupy, komentuj z hashtagiem

"Odpicowane mieszkanie". Dom inspirowany Australią

Stylowe mieszkanie fryzjera gwiazd - Bartka Janusza

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości