Koronawirus

Uwaga podróżni. Trzy kraje zmieniają zasady wjazdu dla Polaków

Samolot linii RyanAir

Jevgenij Kulikov/Getty Images

Koronawirus

Uwaga podróżni. Trzy kraje zmieniają zasady wjazdu dla Polaków

Samolot linii RyanAir

Jevgenij Kulikov/Getty Images

W Polsce padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Grecja, Wielka Brytania i Finlandia ze względu na sytuację epidemiologiczną panująca w naszym kraju, zaostrzają warunki wjazdu na ich terytorium. Co się zmieni?

Wielka Brytania przywraca kwarantannę

Podróżujący z Polski do Wielkiej Brytanii zobligowani będą do przejścia 14-dniowej kwarantanny po przybyciu na Wyspy. Nowe zasady, oprócz Polaków, dotyczą także turystów z Turcji oraz karaibskich wysp Bonaire, St. Eustatius i Saba i wejdą w życie w sobotę, 3 października. Takie rozwiązanie Zjednoczone Królestwo stosowało już wcześniej. Od 10 lipca Polska była wyłączona z restrykcji. Niestety, w związku z odnotowywanie coraz większej grupy zakażonych ponownie trafiła na listę.

Grecja - obowiązkowy test

Planowałeś podróż do słonecznej Grecji? Kraj przyjmie tylko te osoby z Polski, które posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa. Wykonać go należy nie później niż 72 godziny przed przybyciem do Grecji. Badanie powinno zostać wykonane z użyciem wymazu z jamy ustno-gardłowej lub wymazu nosogardłowego. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu musi być przygotowane w języku angielskim. Co więcej, musi zawierać dokument tożsamości podróżującego. Obowiązkowi nie będą podlegać dzieci do 10 roku życia.

Finlandia - kontrole graniczne

Rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, Litwie i San Marino spowodowała, że Finlandia przywróciła kontrole graniczne dla podróżnych z tych krajów. Co więcej, podróże do Finlandii możliwe są tylko w przypadku powrotów do kraju, podróży służbowych lub innych, równie istotnych powodów. Przyjezdnym zalecana jest 14-dniowa kwarantanna, nie jest jednak obligatoryjna.

Nowe covidowe obostrzenia - czy to wystarczy? Dr Paweł Grzesiowski komentuje:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Ponad połowa ozdrowieńców z COVID-19 cierpi na chroniczne zmęczenie

51 stref czerwonych i żółtych w całej Polsce. Warszawa wśród powiatów i miast z alertem

Stan wyjątkowy z powodu pandemii - od czwartku przez 45 dni

Co sądzisz o tym artykule?
91
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0