Grecja

  Grecja

  Saloniki to jedno z największych miast Grecji, które jest dziś ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Dzięki bogatej historii regionu i samego miasta, Saloniki mają zabytki, które przyciągają turystów z całego świata. Podobnie jak w reszcie kraju, w Salonikach z reguły panuje pogoda sprzyjająca zwiedzaniu.

  Delfy to miasto w Grecji, którego początki sięgają epoki mykeńskiej. Delfy słyną z wyroczni, która odpowiadała na pytania przybyszów z całej Grecji, a nawet Egiptu czy Azji Mniejszej. Prace archeologiczne, które ujawniły większość zabytków w Delfach, rozpoczęto w 1892 roku.

  Natalia Klimas niedawno wróciła z wakacji. Wraz z mężem i córeczkami odpoczywała w Grecji. Po powrocie do kraju gwiazda podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat podejścia Greków do dzieci. Aktorka nie ukrywa, że swoim zachowaniem zrobili na niej ogromne wrażenie i zaskarbili sobie jej sympatię. - Dziecko ma czuć się wolne, dziecko jest najcenniejszym skarbem, dziecko to świętość – napisała na swoim Instagramie. 

  Epidauros to greckie miasto będące jednym z ważniejszych miejsc kultu Asklepiosa, boga uzdrowicieli i medycyny. To właśnie tutaj powstała jedna z największych poświęconych mu świątyń. Z miejscem tym związanych jest wiele mitów i legend pobudzających wyobraźnię osób, które wybrały się na wycieczkę na Półwysep Peloponeski.

  Grecja to popularny punkt na mapie wakacyjnych podróży, nie bez powodu tak często wybierany przez polskich turystów. Największym zainteresowaniem w tym rejonie cieszą się bez wątpienia malownicze wyspy, słynące z piaszczystych plaż i wyjątkowej architektury. Tymczasem kontynentalna część pradawnej Hellady może być równie atrakcyjna dla odwiedzających ją urlopowiczów, przekonał się o tym Michał Cessanis.

  Skopelos to najbardziej zielona z greckich wysp. Nie jest tak popularna, jak Korfu czy Santorini, turyści mogą więc liczyć na większy spokój i intymność. Ma jednak prawdziwie idylliczny charakter, zważywszy na zieleń drzew, która wtapia się w błękit morza. Ponad połowa wyspy jest pokryta dziewiczym sosnowym lasem. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Miasto Skopelos, będące jednocześnie stolicą wyspy, zachwyca ciekawą architekturą, która stanowi połączenie różnych stylów.

  Wysp Thassos w Grecji położona jest ok. 8 km od wybrzeża Tracji i jest dziewiątą co do wielkości wyspą grecką. Należy do grupy Wysp Egejskich Północnych, podobnie jak Ikaria czy Lesbos.

  Korynt leży w środkowej Grecji na Półwyspie Peloponeskim. Miasto jest zamieszkiwane przez około 36 tys. osób. Dawniej stanowiło jeden z najważniejszych greckich polis. Dziś po dawnej świetności są tam jedynie pozostałości w postaci ruin świątynnych i fortyfikacji. Miejsce z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom historii i greckiego klimatu. Po długim zwiedzaniu można zrelaksować się na jednej z lokalnych plaż lub spróbować przysmaków regionalnej kuchni.

  Symbolem Grecji jest niewątpliwie górujący nad Atenami Akropol i znajdujące się na nim świątynie. Przez lata z miejsca kultu Akropol ateński stał jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Czym właściwie jest Akropol i jaka jest jego historia?

  Termopile (Grecja) to ważne historycznie miejsce dla rdzennych mieszkańców i cel podróży obcokrajowców przyjeżdżających na wakacje. W polskich szkołach o bitwie pod Termopilami słyszeli chyba wszyscy uczniowie. Odbyła się ona w 480 roku p.n.e., a zobaczenie tego miejsca nawet po tysiącach lat robi ogromne wrażenie. Poznaj historię Termopil i ich atrakcje. Może to zachęci cię, by sprawdzić temperaturę termopilskich gorących źródeł.

  Ewa Chodakowska od wielu lat dzieli swoje życie pomiędzy Polskę, a Grecję. Mimo nieustannych podróży cały czas prowadzi swój biznes i jest aktywna w mediach społecznościowych. Trenerka żyła w ciągłym biegu aż do wybuchu pandemii. Teraz w najnowszym wywiadzie wyjawiła, że globalne wydarzenia zmieniły jej postrzeganie świata.

  Wyspy Jońskie – wyspy marzeń wielu osób, spragnionych widoku niebiańskich krajobrazów i wypoczynku w bardzo ciepłej, ale nie skwarnej temperaturze. Czym charakteryzują się greckie Wyspy Jońskie? Czy to dobry wybór na letnie wczasy?