Gorące tematy

Studentka ASP leczy dzieci poprzez sztukę. "Trener staje się przyjacielem i dodaje sił do dalszej walki z chorobą" 

Gorące tematy

Studentka ASP leczy dzieci poprzez sztukę. "Trener staje się przyjacielem i dodaje sił do dalszej walki z chorobą" 

Malwina Bieganowska to trenerka arteterapeutyczna i wokalna, która ma jeden cel – poprzez sztukę chce pomagać dzieciom w szpitalu. W ten sposób pobudza dziecięcą kreatywność, zachęca do rozwoju wyobraźni, a także dodaje sił do dalszej walki. W jaki sposób Malwina poprawia samopoczucie pacjentów? O szczegółach swojej pracy opowiedziała w naszym programie. 

Niezwykła terapia pacjentów

Malwina na co dzień trenuje z dziećmi z nowotworami, z oddziałów onkologicznych, neurochirurgii i dermatologii onkologicznej. Jakie rezultaty ma przynosić terapia poprzez sztukę?

Zaktywizowanie, doenergetyzowanie, rozluźnienie i pokazanie dzieciom, że w tych ważnych chwilach dalej może być zabawa, uśmiech, po prostu przyjemność i radość

- powiedziała Bieganowska w rozmowie w Dzień Dobry TVN.

W jaki sposób terapia przez sztukę wpływa na dzieci? A może celem jest dodanie im siły, by wytrwać pomimo ciężkiej choroby?

Dzieci kumulują w sobie napięcia, cały stres związany z daną sytuacją. Rodzice często nie mają siły już dać tyle siły, energii i nadziei. Wiadomo, jak oni się czują, dlatego trener jest taki ważny, bo może dodać tej otuchy. Bardzo ważna jest ta więź, ten kontakt, bo dziecko dzięki temu zdobywa nowego przyjaciela. Trener staje się przyjacielem i dodaje sił do dalszej walki, a dziecko czuje się bezpieczne

- mówi Malwina. 

Stymulacja prawek półkuli w terapii poprzez sztukę

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że leczenie w placówce i stała opieka lekarska są absolutnie niezbędne. Niwelowanie poziomu stresu może jednak w znaczący sposób poprawić jakość życia.

Stres ma wpływ na nasze ciało i nasz umysł. Tutaj chodzi też więc o stymulowanie prawej półkuli, która jest odpowiedzialna za wyobraźnię, kreatywność, za myślenie przestrzenie, dzięki czemu jak się łączymy zdalnie, to dziecko rozwija wyobraźnię przestrzenną

- wyjaśniła studentka ASP.

Malwina poświęca swoją codzienność dzieciom. Przeprowadza relaksacje, śpiewa, rozwija dziecięce pasje. Obejrzyjcie całą rozmowę z tą niezwykłą trenerką. 

Zobacz także:

Strzegąca prywatności Aleksandra Szwed pokazała się z ukochanym. Fani: „Jak romantycznie”

#DontCallMeMurzyn. Ofiary dyskryminacji zabierają głos: „Nie po to w bólach rodziłam dzieci, żeby teraz je poniżano"

Wellman i Prokop o pożegnaniu z Dzień Dobry TVN: "Bardzo dziękujemy, że mamy takich fantastycznych widzów"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0