Newsy

Środa: duża różnica temperatur, deszcz, możliwe burze z z gradem 

x-news

Newsy

Środa: duża różnica temperatur, deszcz, możliwe burze z z gradem 

x-news

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W całym kraju okresami mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Na południu, wschodzie i w centrum możliwe także burze, miejscami z gradem. Termometry pokażą od 9 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty. 

Pogoda w środę 29 kwietnia 

Środa upłynie pod znakiem zachmurzenia kłębiastego, umiarkowanego i dużego. Pojawią się okresowe opady do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy, a na południu, wschodzie i w centrum kraju możliwe są burze z opadami do 20 l/mkw. 

Termometry pokażą od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 19 st. C w centrum, do 24 st. C na Podkarpaciu. 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W trakcie burz osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Powieje z kierunków północnych, a na południu i wschodzie - z południowego zachodu.

Uwaga - burze mogą być gradowe. Prognoza zagrożeń IMGW

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, z której wynika, że w środę w połowie kraju może pojawić się groźna pogoda. Zagrożenie mogą stanowić burze, którym lokalnie towarzyszyć będą opady gradu. 

 Przed tym zagrożeniem IMGW ostrzega w województwach:

- śląskim, w którym wejdą w życie o godz. 13.30 i przestaną obowiązywać o 21 w środę;

- małopolskim i świętokrzyskim, gdzie będą obowiązywać od godz. 14 do 22 w środę;

- podkarpackim, w którym będą ważne między godz. 15 a 23 w środę;

- lubelskim, gdzie niebezpiecznie będzie od godz. 15 do godz. 21 w środę;

W burzach spadnie deszcz o sumie do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do około 25 litrów wody na metr kwadratowy. Wystąpią porywy wiatru do 50-75 kilometrów na godzinę.

Pogoda w środę 29 kwietnia Warszawa

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Będzie wiał północny słaby i umiarkowany wiatr, w burzy silny o prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w południe lekko wzrośnie do 990 hPa.

Warunki biometeo

Najwyższa wilgotność powietrza spodziewana jest na północnym wschodzie kraju, gdzie wyniesie ponad 90 procent. Tam też będzie odczuwalny chłód. Na południowym zachodzie będzie ciepło, a na pozostałym obszarze kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w północno-zachodniej części kraju okażą się neutralne, a w pozostałej niekorzystne.

Więcej o pogodzie na TVN Meteo.

Źródło: x-news, tvnmeteo.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
73
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0