Zwierzęta

Skunks Tiger i jego spokojne życie w elbląskiej rodzinie. „Z nami nocuje, śpi razem w łóżku”

"Egzotyczny pupil z Elbląga", reporterka: Agata Zjawińska

Zwierzęta

Skunks Tiger i jego spokojne życie w elbląskiej rodzinie. „Z nami nocuje, śpi razem w łóżku”

"Egzotyczny pupil z Elbląga", reporterka: Agata Zjawińska

Nie tylko psy, koty czy chomiki mogą królować w domach jako pupile. Pewna elbląska rodzina pod swoją opieką ma skunksa. Mimo że Tiger pokazuje czasami swoje humory, na ogół jest zwierzątkiem przyjacielskim. Jak wygląda opieka nad nim?

Skunks Tiger z Elbląga

Gdy mówimy o domowych pupilach, najczęściej mamy na myśli psy, koty lub chomiki. Jedna z elbląskich rodzin wyszła poza te standardy i od 5 lat zajmuje się uroczym skunksem Tigerem. Skąd taki pomysł?

Kiedyś moja mama, oglądając strony internetowe, zauważyła, że można hodować skunksy i tak nadała temat. Później przyszedł okres, że syn bardzo zainteresował się tym tematem i zaczął nas prosić o to, żebyśmy kupili skunksa. Trochę gryźliśmy się z tym tematem, później zaczęłam czytać po internecie, zdobywać informacje na temat tych zwierząt i zgodziliśmy się

- opowiadała właścicielka Tigera. 

Zwierzak niestety choruje na epilepsję i ostatnie ataki przysporzyły sporo zmartwienia jego rodzinie. Sytuacja jednak się unormowała i Tiger ponownie zachowuje się jak żywe srebro.

Jaki jest skunks Tiger?

Skunks bardzo ceni sobie swobodę, więc nie uświadczy się go w szelkach. Zdarza mu się też mieć swoje humory, jednak mimo nich jest bardzo sympatycznym zwierzakiem, który podbił serca swoich właścicieli. Dogadał się też z mieszkającym z nim pod jednym dachem psem.

Jest przyjacielski. Przebywa z nami w domu. Niekiedy jest tak, że jest bardzo przyjacielski i to w stosunku do psa, a nawet i do nas, bo z nami nocuje, śpi razem w łóżku. Jest w porządku

- oceniła rozmówczyni Dzień Dobry TVN. 

Tiger bardzo ceni sobie komfort, więc lubi spać na miękkim i grzać się pod narzutką lub kocykiem. Gdy mu tego brakuje, przychodzi do swoich właścicieli, by umościć się na ich posłaniu.

Dieta skunksa Tigera

Wiele osób zastanawia się, jak powinna wyglądać codzienna dieta skunksa. Właścicielka Tigera zdradziła, że nie może on dostawać do jedzenia awokado, rodzynek i winogron. Powinno się też uważać na sól. Co zatem znajduje się w jego jadłospisie?

Spożywa karmę suchą dla psa i jajka – bardzo lubi jajka

Za każdym razem, gdy wyczuje zapach ugotowanych na twardo jajek, Tiger nie daje spokoju swojej rodzinie. Innym jego ukochanym przysmakiem są orzechy. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
84
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0