egzotyczne zwierzęta

  egzotyczne zwierzęta

  Żółw skórzasty jest żółwiem morskim, zamieszkującym wszystkie ciepłe morza i oceany świata. Tylko samice opuszczają wodę w celu złożenia jaj. Choć żółw skórzasty jest najbardziej rozprzestrzenionym gatunkiem tych gadów, jest bardzo rzadko spotykany. Jego populacja zmniejsza się drastycznie, dlatego został uznany za zwierzę zagrożone wymarciem.

  Kameleon jemeński naturalnie występuje na obszarach Półwyspu Arabskiego, Afryki (Jemen, Arabia Saudyjska) i Madagaskaru. Lubi tropikalny klimat. Żyje na drzewach, skałach i w zaroślach. Gatunek ten jest objęty konwencją waszyngtońską CITES.

  Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.

  O lagunie, który pojawił się na jednym z krakowskich osiedli pisał cały świat. Choć tajemnicze "zwierzę" okazało się być rogalikiem, który utknął między gałęziami, to praca osób z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie należy do zabawnych. Z czym stykają się na co dzień? Czy historia z lagunem ma szansę odmienić los bezdomnych zwierząt? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Pauliną Bobą i Adamem Trochałą z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

  Lori kukang (Nycticebus coucang), czyli kukang większy, to niewielkie zwierzę o tak przyjaznym, sympatycznym wyglądzie, że u wielu osób już w pierwszej chwili wywołuje pytanie o cenę oraz drugie – gdzie go kupić. Jednak odpowiedź nie będzie dla nich pewnie zadowalająca. Lori kukang to gatunek fascynujący, ale narażony na wyginięcie.

  Fenek to zwierzę, które kojarzy się z pustynią i egzotyką. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż fenek może być także hodowany jako zwierzątko domowe. Co warto wiedzieć o hodowli fenka?

  Egzotyczne zakątki świata kuszą wyjątkowymi pamiątkami. Które z nich są nielegalne? Zobacz przegląd najbardziej niezwykłych pamiątek, które lotniskowi celnicy musieli odebrać wracającym z wakacji podróżnikom. A jakie są konsekwencje prawne posiadania rzeczy zrobionych ze szczątków dzikich zwierząt i egzotycznych roślin?

  Do poznańskiego ZOO trafiły ostatnio dwa małe lewki zabrane z polskich domów. Okazuje się, że egzotyczne zwierzęta są traktowane tak jak do tej pory traktowane były drogie samochody - ich posiadanie jest oznaką bogactwa. W Poznaniu prezenter pogody Bartek Jędrzejak rozmawiał z opiekunką zarekwirowanych lwów. Jaka jest historia niedźwiedzia odebranego cyrkowi?

  Ostatnio głośno było o przypadku ukąszenia przez kobrę 64-letniego ochroniarza. niestety mężczyzna do tej pory walczy o życie. Jak to się stało, że egzotyczny gad znalazł się w środku Łodzi? W jaki sposób polskie prawo reguluje kwestię posiadania zwierząt egzotycznych? O tym jakie warunki trzeba spełniać, by dostać pozwolenie na przetrzymywanie węża i jak się z nim obchodzić porozmawialiśmy z Bartkiem Gorzkowskim, kierownikiem lubelskiego egzotarium.

  Katarzyna Witwicka, dziennikarka sportowa, ma w domu dwa pieski preriowe. Joanna „Sixa” Sikora, dziennikarka, ma w domu legwana i zielonego skorpiona. W studiu Dzień Dobry TVN o egzotycznych zwierzętach trzymanych w domu i ich właścicielach rozmawialiśmy z naszymi gośćmi. Towarzyszyła im Aleksandra Maluta, weterynarz i specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Na co zezwala w tym obszarze polskie prawo, a czego definitywnie zabrania?