Wystąpili w "Mam Talent!": "Nasz przekaz był taki, żeby świadomie kupować zwierzęta"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Z miłości do gadów
Z miłości do gadów
Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?
Woda w diecie dziecka
Woda w diecie dziecka
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Ketchup domowy czy sklepowy?
Ketchup domowy czy sklepowy?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Pyszne, ale takie… uzależniające
Pyszne, ale takie… uzależniające
Najbogatsze źródła witaminy
Najbogatsze źródła witaminy
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
 Gdzie ukrywa się cukier?
Gdzie ukrywa się cukier?
Małżeństwo Zastawny połączyła miłość do opieki nad egzotycznymi pupilami. Wspólnie założyli fundację i wystąpili w programie "Mam Talent!" z ważnym przesłaniem. - Jury było zachwycone naszą postawą, że ratujemy zwierzęta - mówi uczestnik. Poznajcie ich historię.

Z miłości do gadów 

Magda i Mariusz poznali się w pubie.

– Pamiętam, jak odwróciłam się i wszedł on. Spojrzeliśmy tylko na siebie. To trochę jak taka, ckliwa romantyczna historia, ale śmiałam się wtedy do przyjaciółek, że to będzie mój mąż. One machnęły ręką, a my poszliśmy na jedną, drugą randkę i potem był ten piękny moment, jak mnie zaprosił do domu. Weszłam do pokoju i zobaczyłam w lewym roku wielkie terrarium na krokodyla. Oprócz tego, że byłam przerażona, też mnie to zafascynowało - wspomina Magda Zastawny.

W jej głowie zrodziła się myśl, że skoro Mariusz tak bardzo kocha zwierzęta, to musi być dobrym człowiekiem. Mężczyzna swoją przygodę z egzotycznymi pupilami rozpoczął od zakupu ptasznika. Później doszedł legwan zielony, wąż, a dziś gatunków jest znacznie więcej.

- Dostawaliśmy telefony od osób prywatnych, także od służb w związku z możliwością przejęcia zwierzaka. Tak dużo tych sytuacji było, że postanowiliśmy założyć fundację, która polega na opiece nad zwierzętami egzotycznymi - podkreśla Magda.

Edukacja społeczeństwa

Magda i Mariusz edukują ludzi poprzez nagrywanie filmików ze zwierzętami i umieszczanie ich w mediach społecznościowych. Największą gwiazdą Internetu został sympatyczny waran, który skradł serca widzów.

- Postanowiłam, że wstawię kilka filmików z synkiem. Naturalnie wychowuje się ze zwierzakami, więc on bez problemu chce pokazywać, opowiadać, występować - zdradza mama chłopca.

Małżeństwo wystąpiło też w 13. edycji "Mam Talent!" z ważnym przesłaniem.

- Jury było zachwycone naszą postawą, że ratujemy zwierzęta. Nasz przekaz był taki, żeby świadomie kupować zwierzęta. Były oklaski na stojąco i trzy razy "tak", więc w ogóle wow. Niestety nie udało się przejść dalej, ale myślę, że były w tym programie osoby, które miały więcej talentu niż my pasji. Tak naprawdę nie mam żadnego talentu do opieki nad gadami, tylko pasję i miłość - przyznaje Mariusz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości