Gwiazdy

Scena: zespół VHS - "Bez słów"

Gwiazdy

Scena: zespół VHS - "Bez słów"

Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół VHS. Grupa zaprezentowała singiel "Bez słów", który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu. Premiera płyty zaplanowana jest na przyszły rok.

VHS (do niedawna Create) to zespół tworzony przez pięć młodych dusz, które połączyła jedna wspólna pasja - kreacja. Twórczość VHS można opisać jako muzykę alternatywną, połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji. Alter pop i blues rock najlepiej określają formy, z którymi ta pięcioskładnikowa grupa eksperymentuje, tworząc swój własny gatunek. Zespół ma na swoim koncie EP-kę "#1" wydaną jeszcze jako Create, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

>>> Zobacz także:

Świeży stażem, mieszany skład z Kłecka, Gniezna i Krakowa nie stoi w miejscu. Jego praca i podejście do tworzenia zostały docenione przez słuchaczy i krytyków z całego kraju. Wiosną 2018 roku zagrali swoją pierwszą klubową trasę koncertową w największych miastach Polski. Ich muzyka znalazła się między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia oraz playliście "Alternatywna Polska" Spotify.

Największym dotychczasowym sukcesem zespołu jest wygrana Festiwalu Supportów 2018, gdzie dzięki wsparciu publiczności oraz przychylnych notach jury wywalczyli kontrakt na nagranie debiutanckiej płyty, nad którą właśnie pracują. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, byli gościem specjalnym dwóch tras koncertowych zespołu Sonbird. Prócz tego wystąpił m.in. w ramach Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie, L'ART Festiwalu, czy Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. We wrześniu 2019 zespół VHS został laureatem Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu, gdzie otrzymał główną nagrodę i został uhonorowany statuetką "Punkt Widzenia". W przerwach między występami zespół w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego pracuje nad materiałem na swój debiutancki album, którego premiera planowana jest na 2020 rok.

Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0