Newsy

Pogoda we wtorek: spore opady śniegu

Pogoda na noc + na dzień (25/26 + 26.01.2021) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda we wtorek: spore opady śniegu

Pogoda na noc + na dzień (25/26 + 26.01.2021) | POLSKA, źródło: x-news

W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże, jedynie krańce wschodnie i zachodnie kontynentu dostaną się pod wpływ wyżów. Polska będzie na skraju niżu znad Ukrainy, a na krańcach wschodnich zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda we wtorek - 26 stycznia 2021 r.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże, na wschodzie opady deszczu i śniegu, na pozostałym obszarze na ogół śniegu, tylko na wybrzeżu miejscami deszczu ze śniegiem. Na wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na wschodzie i południu oraz od 15 mm do 20 mm na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm na wschodzie oraz o 10 cm do 20 cm na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - 26 stycznia 2021 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu opady śniegu, przejściowo opady deszczu ze śniegiem. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do około 3-5 cm. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i zacznie powoli wzrastać.

Zobacz też:

Szczepienia przeciwko COVID-19. "Mamy ponad 3 mln zajętych terminów, w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek"

Jak wyglądało wejście na K2? "Ramię w ramię szliśmy razem na szczyt, śpiewając hymn nepalski" [wideo]

Aktywista relacjonował otwarcie klubu w pandemii. Na miejscu zjawiła się policja

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0