szczegółowa prognoza pogody

  szczegółowa prognoza pogody

  Jak informuje IMGW, północno-wschodnia część kraju znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, pozostała część Polski jest we wspomnianym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Na krańcach południowo-wschodnich utrzymuje się strefa frontu okluzji. Do wybrzeża zaczyna docierać front chłodny. Z zachodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie.

  Mimo że już od połowy marca mamy kalendarzową wiosnę, to aura za oknem nadal nie zachwyca. W czwartek nad całą Polską przejdą opady deszczu i śniegu. Szczególnie mokro będzie na południu kraju.

  Zachmurzenie duże, jedynie początkowo na wschodzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0 do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny. Przy opadach śniegu powodować będzie zawieje śnieżne.

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Na północnym wschodzie, pod wieczór, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 15 st. C. Wiatr umiarkowany.

  W niedzielę na zachodzie i południowym zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura od 1 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami porywisty.

  We środę w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od -6 st. do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zmieniających się.

  We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, na zachodzie także deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura od -8 st. do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych.

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w górach głównie opady śniegu, na Podkarpaciu chwilami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i od zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od -10 st. do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, na południu okresami porywisty.

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h nad morzem.

  Zachmurzenie na ogół duże w ciągu dnia. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i lokalnie krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -6 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

  W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie, zwłaszcza rano, możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty.

  W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty.

  We wtorek w ciągu dnia na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko w rejonach podgórskich i w górach duże i tam opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 9 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w górach silny i bardzo silny, porywisty.

  We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  Na prawym brzegu Wisły, na Grochowie powstała kilometrowa ścieżka rowerowa. Przetestował ją dla nas Tomasz Zubilewicz, który opowiedział także o dzisiejszej pogodzie. Dlaczego ścieżka ma szansę stać się nową atrakcją turystyczną?