Newsy

Pogoda w sobotę: zimno i mokro

Prognoza pogody łąka

x-news

Newsy

Pogoda w sobotę: zimno i mokro

Prognoza pogody łąka

x-news

W sobotę na północy i zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 2 do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować niże z ośrodkami nad Skandynawią, Ukrainą, Grecją i Atlantykiem, jedynie Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu klina wyżu z rejonu Grenlandii. Polska będzie pod wpływem niżu znad Ukrainy, tylko na północy i zachodzie kraju zaznaczy się klin wyżu znad północnego Atlantyku. Nadal będzie napływała chłodna i wilgotna polarna morska masa powietrza.

Pogoda w sobotę

W sobotę na północy i zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite i opady deszczu, które na południu Lubelszczyzny, w Małopolsce i na Podkarpaciu okresami mogą być o umiarkowanym natężeniu. Suma opadów na południu kraju około 10 mm, a na południu Małopolski i Podkarpacia do 15 mm. W miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 6 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 11 st. C nad samym morzem. Na Podhalu około 2 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Pogoda w nocy, z soboty na niedzielę

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju, opady deszczu. Suma opadów: na Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Kielecczyźnie lokalnie do 8 mm. W miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 8 cm.

Temperatura minimalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie i na Podhalu, około 4 st. C w centrum i na południu kraju, do 8 st. C nad morzem. Na północnym wschodzie kraju miejscami możliwy przygruntowy przymrozek do -3 st. C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w północnej połowie kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie

W sobotę w Warszawie zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W nocy zachmurzenie duże z okresowymi większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Początkowo zanikające opady deszczu, nad ranem możliwe również słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, północny skręcający na zachodni.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0