Newsy

Pogoda na niedzielę: będzie pogodnie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13 + 14-15.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: będzie pogodnie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13 + 14-15.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W niedzielę w całej Polsce pogodnie, słonecznie i bez opadów. Małe zachmurzenie możliwe jest na południu kraju. Na termometrach powyżej 20 stopni, w Rzeszowie i Krakowie nawet 27 stopni C. 

Jak informuje IMGW, południowa oraz środkowa Europa znajduje się pod wpływem wyżu z głównym centrum nad Austrią, pozostały obszar kontynentu znajduje się z zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Austrii i Czech. Napływa powietrze polarne morskie, na północy kraju chłodniejsze, na pozostałym obszarze cieplejsze.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1012 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na niedzielę, 13 września

W niedzielę na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Nad samym morzem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północy, około 23 st. C w centrum do 26 st. C na południu kraju. Wiatr przeważnie słaby, na północy także umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. Na południowym zachodzie kraju wiatr słaby, zmienny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe, tylko na północy umiarkowane i duże. Na południu, w centrum i na wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 12 st. C do 15 st. C, jedynie nad morzem około 16 st. C, a w miejscowościach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do 8°C. Wiatr na południu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, a nad morzem w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie w niedzielę 13 września

W niedzielę w Warszawie z zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, zachodni. 

Zobacz też:

Telefon a rozwój dziecka. "Dzieci do 2. roku życia nie powinny w ogóle korzystać z ekranów"

Radosław Majdan przygotował wzruszającą niespodziankę z okazji rocznicy ślubu. Małgorzata: "Siedzę i płaczę"

Idzie jesień, czas na płaszcz. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie? Radzi Malwina Wędzikowska 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0