Newsy

Pogoda na środę: bez deszczu w centrum i na wschodzie kraju

x-news

Newsy

Pogoda na środę: bez deszczu w centrum i na wschodzie kraju

x-news

Na środę synoptycy zapowiadają opady deszczu na zachodzie i południu. Na termometrach od 3 stopni C w Suwałkach do 9 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz południowo wschodnia będzie pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w strefie oddziaływania niżów znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii. Polska znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, pomiędzy zatoką niżu znad Skandynawii a rozległym niżem znad Wielkiej Brytanii. Nad nasz kraj będzie napływała polarna morska masa powietrza, na północy kraju chłodniejsza a na południu cieplejsza.

Pogoda w środę, 23 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie na północy i północnym wschodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie i na zachodzie opady deszczu, w szczytowych partiach Tatr słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. C na Suwalszczyźnie, około 6 st. C w centrum i nad morzem do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu i wysoko w górach okresami porywisty, przeważnie zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 100 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże i miejscami opady deszczu, na Kaszubach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie a także w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Na północnym zachodzie opady deszczu o umiarkowanym natężeniu, prognozowana suma do 15 mm, na pozostałym obszarze od 3 mm do 10 mm. Temperatura minimalna od 0 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum i nad morzem do 8 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, przeważnie z kierunków południowych, jedynie nad morzem przejściowo północno-wschodni. Na południu kraju wiatr w porywach do 55 km/h, na Podhalu do 70 km/h, a wysoko w Tatrach do 100 km/h i tam powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w środę, 23 grudnia 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby, zachodni wieczorem skręcający na południowy.

W nocy zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia. Po północy opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz też:

Krzysztof Hołowczyc o domowym babińcu: "Wracasz do domu i nagle świat jest inaczej poukładany, ma wrażliwość"

Tych potraw nie może zabraknąć na wigilijnym stole. Poznaj tradycyjne przepisy na 12 świątecznych dań

Wyjazd w okresie świątecznym. Na kim spoczywa odpowiedzialność w wypadku złamania przepisów?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
62
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0