Newsy

Pogoda na piątek: rano silne zamglenia na wschodzie kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (17 + 18-21.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na piątek: rano silne zamglenia na wschodzie kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (17 + 18-21.12.2020) | POLSKA

Na piątek synoptycy zapowiadają opady śniegu i deszczu ze śniegiem na północnym wschodzie kraju. W tych rejonach pojawią się także mgły ograniczające widoczność do 300 m. Na termometrach od 2 stopni C w Suwałkach do 8 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa południowa, częściowo centralna oraz wschodnia będzie zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem przemieszczającej się od zachodu płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji, związanej z niżem znad Skandynawii. Stopniowo od południa kraj dostanie się w zasięg wyżu z centrum nad Rumunią. Napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody na piątek, 18 grudnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosnąć.

Zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia, a po południu także rozpogodzenia. Głównie we wschodniej połowie kraju wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, po południu lub wieczorem zanikające. Rano na wschodzie miejscami utrzymywać się będą silne zamglenia lub mgła ograniczająca widzialność do 300 m. W obniżeniach podgórskich Karpat mgły ograniczające widzialność do 500 m mogą utrzymywać się przez większość dnia. Temperatura maksymalna od 2 st. C, 4 st. C na wschodzie do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie, lokalnie nad morzem około 8 st. C. Wiatr słaby, na Pomorzu miejscami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, a na wschodzie kraju zachodni i południowo-zachodni. 

Pogoda w Warszawie w piątek, 18 grudnia 2020 r.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna około 6°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz też:

Infolinia i strona www o szczepieniach przeciw COVID-19. Kto i kiedy może się zaszczepić?

Wulkan Etna znowu aktywny. Zobacz nagranie wybuchu

Hotele zamknięte od 1 stycznia? Rząd chce ukrócić fikcyjne pobyty służbowe

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
83
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0