Newsy

Infolinia i strona www o szczepieniach przeciw COVID-19. Kto i kiedy może się zaszczepić?

szczepionka przeciw COVID-19, koronawirus, pandemia, informacje o szczepionkach, infolinia

Halfpoint Images/Getty Images

Newsy

Infolinia i strona www o szczepieniach przeciw COVID-19. Kto i kiedy może się zaszczepić?

szczepionka przeciw COVID-19, koronawirus, pandemia, informacje o szczepionkach, infolinia

Halfpoint Images/Getty Images

Szczepionka przeciwko COVID-19. Kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić? Ruszyła rządowa strona internetowa, na której znajdziecie wszystkie informacje o procedurze i narodowym programie szczepień. Odpowiedzi na Wasze pytania uzyskacie również pod numerem specjalnej infolinii.

Strona internetowa o szczepieniach przeciw COVID-19

Kto i kiedy może się zaczepić przeciw koronawirusowi? Informacje można znaleźć na stronie internetowej rządowej "Szczepimy się". Opublikowana jest tam m.in. procedura szczepień oraz informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Na stronie są informacje jak się zaszczepić i procedurę szczepień. Znajdziemy tam Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, m.in. czy szczepienie przeciw koronawirusowi jest obowiązkowe.

Ile kosztuje szczepionka przeciw COVID-19?

Szczepienia będą dobrowolne i bezpłatne.

- Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza. Chcemy, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby każdy mógł się na nie w sposób prosty zapisać i w sposób bezproblemowy na nie trafić. Celem strategicznym zapisanym w Narodowym Programie Szczepień jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowania nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa – czytamy na stronie internetowej.

Na stronie znajdziemy również odpowiedzi na pytania, jak się zgłosić do programu i gdzie będzie można się zaszczepić.

Numer infolinii o szczepienia przeciw koronawirusowi

Informacje na temat szczepień można uzyskać również pod numerem 989. Infolinia ma funkcjonować w dwóch etapach. Na początku udzielać ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia 2021 r. za jej pośrednictwem będzie można umawiać się konkretne terminy.

Program szczepień uwzględnia zapowiadane pierwszeństwo grup zawodowych i społecznych. W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki.

Ścisły lockdown w Holandii. Potrwa co najmniej 5 tygodni. Zobacz wideo:

Czytaj także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
16.12.2020
Marmolada
Na konkretne terminy to znaczy co? Serio, są w PL miliony ludzi, którzy nie chcą się zaszczepić - spoko, szanuję, wolna wola. Ja np bym chciała - też proszę o uszanowanie. I teraz pytanie, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi od dwóch tygodni: jestem z małej miejscowości. Podejrzewam, że większość osób z mojej miejscowości nie będzie chciała się szczepić, a w kolejce wg wykazu była by "przede mną". To kiedy ja mogę się zapisać? Czy będziemy czekać, aż wszyscy z grup ryzyka się zaszczepią, mimo, że nie chcą? I czy mogę w ogóle się zapisywać czy mam czekać, aż szanowny Matouszek odtrąbi zakończenie etapu I i II? Czy mam szansę na szczepienie w miejscy tymczasowego zamieszkania, czy tylko zameldowania? Ktoś coś wie? Na tych 34 stronach same ogólniki i bardzo optymistyczne założenia. Już się mówi o stracie 5% szczepionek, gdzie mogły by iść do takich osób jak ja, a nie siedzieć w lodówce z powodu braku chętnych aż się popsują. Bez sensu to.