Newsy

Pogoda na piątek: pierwszy dzień wiosny z  przelotnym deszczem, temperatura do 13 stopni C

Newsy

Pogoda na piątek: pierwszy dzień wiosny z  przelotnym deszczem, temperatura do 13 stopni C

W piątek na ogół pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. W pierwszy dzień astronomicznej wiosny na południu, w centrum i na zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni na Suwalszczyźnie do 13 w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany.  Ciśnienie się waha, w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa.

Nad wschodnią, południowo-zachodnią oraz częściowo środkową Europą przeważać będą niże. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżu. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad Rosji, od północy zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Atlantyku. Z centrum na południe powoli będzie wędrować chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na piątek, 20 marca

W piątek w całej Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju, przelotne opady deszczu, w szczytowych partiach Karkonoszy i Tatr po południu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Rano na północy lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6°C na północy, około 9°C w centrum, 13 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, większe przejaśnienia w północnej połowie kraju. Miejscami opady deszczu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Opady głównie w południowej połowie kraju i tam lokalnie mogą mieć umiarkowane natężenie.

W górach opady śniegu, w Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm, a w Tatrach o 7 cm. Temperatura minimalna od -3 st. C na Suwalszczyźnie, około 0 st. C w centrum i na Pojezierzu Pomorskim do 3 st. C na południu i południowym zachodzie.

Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i północny. W Sudetach w porywach do 70 km/h, w Karpatach do 55 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie

W stolicy w piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy w Warszawie zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1°C. Wiatr słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków północnych.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też:

Astrolog o magicznej mocy kwiatów. Który z nich przyciąga miłość?

666 sposobów na spędzanie czasu z dziećmi. Jak się nie nudzić na kwarantannie? 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
88
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0