Newsy

Pogoda na czwartek i piątek. Będzie mroźnie!

Co dziś w pogodzie?

Newsy

Pogoda na czwartek i piątek. Będzie mroźnie!

Co dziś w pogodzie?

Pochmurno, zimno, deszczowo, z opadami śniegu i silnym wiatrem. Tak pogoda czeka nas w najbliższych dniach w całej Polsce. W górach mróz, zawieje i zamiecie. Powodem jest polarne morskie powietrze, które napływa do nas z zachodu.

Polska jest na skraju wyżu z centrami nad Europą Zachodnią, Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią Na północy. Na wschodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad zachodniej Rosji. Z zachodu napływa do nas powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze.

Uwaga, ślisko!

Wszystkie krajówki są przejezdne - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na trasach w całej Polsce pracują obecnie 242 piaskarki. Śnieg z deszczem utrudnia jazdę zwłaszcza w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Stąd apel do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Dziś (czwartek) niebo nad Polską jest całkowicie zachmurzone. Na większe przejaśnienia mogą liczyć tylko mieszkańcy północnych województw. Na południu i w centrum spodziewajmy się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, a na pozostałym obszarze - samego deszczu. Jest chłodniej, niż w ostatnich dniach. Najzimniej - na Podhalu, gdzie termometry wskazują 3 st. mrozu. W centrum są 4 st., a w rejonie Zatoki Gdańskiej 7 st. Uczucie zimna potęguje silny wiatr, który w porywach dochodzi do 55 km/h, a górach nawet 90 km/h i tam będzie powodował zawieje oraz zamiecie śnieżne. Ciśnienie wynosi 1005 hPa i będzie rosło.

Nocne opady śniegu

W nocy bez zmian. Nadal prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu i wschodzie samego śniegu. Na krańcach południowych spaść może 15 mm białego puchu, a w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 10 cm. Temperatura minimalna od -7 st. na północnym wschodzie do -1 st. na południowym wschodzie, na pozostałym obszarze od 0 do 3 st. Wiatr silny i porywisty.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko gdzieniegdzie na południowym zachodzie i w Karpatach duże. Na południu kraju lokalnie słabe opady deszczu lub mżawki, a w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna na wschodzie od -2 st. do 2 st., na pozostałym obszarze od 3 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach wciąż porywisty.

Zobacz też:

Od lat nie było tak wysokiego ciśnienia. Jak wpływa ono na nasze zdrowie?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0