Newsy

Pogoda na czwartek: chłodno i wietrznie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

Newsy

Pogoda na czwartek: chłodno i wietrznie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

W czwartek na termometrach od 16 stopni w Suwałkach do 22 stopni C w Rzeszowie. Synoptycy przewidują burze na południu i południowym-wchodzie i opady deszczu na północnym-wschodzie.

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominować wyż znad Morza Północnego. Ośrodki niżowe będą obecne nad Atlantykiem, Morzem Jońskim oraz w rejonie Zatoki Fińskiej. Nad Polską rozbuduje się klin wyżowy i tylko początkowo na południu kraju zaznaczy się front chłodny związany z niżem znad Finlandii. Z północy napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda na czwartek, 17 września 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu, wschodzie i północnym wschodzie przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze; po południu zjawiska będą zanikać. Temperatura maksymalna od 14 st. C, 16 st. C na północy i miejscami w obszarach podgórskich do 20 st. C, 21 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h; na północy kraju oraz w szczytowych partiach Karpat miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h; w Pomorskiem na wybrzeżu dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, północny i północno-zachodni.

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na wschodzie umiarkowane, miejscami duże. W Tatrach początkowo możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Lokalnie na północnym zachodzie i w centrum utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 3 st. C, 5 st. C na zachodzie do 6 st. C, 9 st. C na wschodzie, cieplej nad morzem, od 10 st. C do 13 st. C; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 0 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie miejscami umiarkowany, w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 17 września 2020 r. 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 18 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura minimalna około 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W piątek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna około 19 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. 

Zobacz też:

Honorata Skarbek zdradza sekret swojej diety. Gwiazda w dwa miesiące zrzuciła 11 kilogramów

Salmonella na powierzchni jaj. GIS wydał ostrzeżenie

Quiz - niespodzianka. Co Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak wiedzą o pozostałych prowadzących? 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
59
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0