Gorące tematy

Marcin Prokop: "Zróbcie to". Idźcie na wybory!

Gorące tematy

Marcin Prokop: "Zróbcie to". Idźcie na wybory!

Dlaczego, ich zdaniem, wzięcie udziału w wyborach to nie przywilej, a wręcz obowiązek? Dlaczego koniecznie trzeba iść na wybory i wziąć udział w święcie demokracji. W Dzień Dobry TVN: Dorota Wellman, Marcin Prokop, Anita Sokołowska, Mateusz Damięcki i Anna Cieślak.

Zróbcie to dla nas wszystkich

Marcin Prokop:

Ci, którzy jak mówiliśmy, mają wątpliwości, czy ich głos jest ważny, czy ich głos się liczy, a przecież i tak zawsze decyduje większość, czyli inni... Zróbcie to dla nas wszystkich. Na kogokolwiek chcecie głosować, to nie jest żadna agitacja polityczna. Głosujcie zgodnie z własnym przekonaniem i sumieniem. Byleby mieć poczucie, że wspólnie mieliśmy wpływ na to, co się będzie działo. W wielu krajach ludzie nie mają praw wyborczych, przez wiele setek lat kobiety nie miały takich praw.

Nie słuchajmy nikogo - wybierzmy sami!

Dorota Wellman:

Wiele osób walczyło o to, żeby te prawa były. To są pokolenia przodków. Zapominamy o tym, jak trudna to była walka i ile osób oddało za to życie. Nie słuchajmy nikogo, kto nam coś podpowiada, tylko wybierzmy sami!

Oddaj głos, bo go stracisz!

Anita Sokołowska:

Idea samej kampanii wydała mi się bardzo zacna i celna. W naszym kraju nie chodzi o to, żeby budować podziały, tylko trzeba mobilizować ludzi do tego, żeby ruszyli się i poszli zagłosować. Proszą Państwa, w niedzielę 13 października pójdźmy na wybory.

Anna Cieślak:

Nie zawsze chodziłam na wybory. Mi się wydawało, że mam to gdzieś, że mnie to nie dotyczy, że nie chcę się w to angażować. Potem zrozumiałam, że to jest nieprawda. Zrozumiałam, że nawet jak nie pójdę na wybory to jest tak, jakbym oddała ten głos w połowie na tego kto wybory wygra, a w drugiej połowie na pozostałe partie. W ten sposób mogę głosować na tego, na kogo nie chciałabym zagłosować?

Mateusz Damięcki:

Ja pójdę. Chciałbym, żeby Państwo również poszli. Ludzie, powiem prosto z mostu - to jest obciach, żeby nie pójść na wybory. To nie jest nasze widzimisię, do cholery jasnej - masz głos, to musisz go oddać, bo go stracisz. 
Co sądzisz o tym artykule?
48
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0