Zwierzęta

Jak pozbyć się z domu mrówek? "One zawsze znajdą drogę do naszego pożywienia"

Zwierzęta

Jak pozbyć się z domu mrówek? "One zawsze znajdą drogę do naszego pożywienia"

Lato to czas, w którym często mrówki szukają pożywienia w naszych domach. Jak je powstrzymać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała blogerka "Aga Pomaga", czyli Agnieszka Kałuża.

Gdzie mrówki zakładają gniazda?

Mrówki faraona (zwane faraonkami) często odwiedzają nasze domy, szczególnie w letnich miesiącach. Zakładają swoje gniazda w ciepłych i wilgotnych zakamarkach - głównie w kuchni, łazience lub spiżarni. Ich gniazda można znaleźć również w przydomowym ogrodzie.

- Mrówki zawsze znajdą drogę do naszego pożywienia, dlatego ważne jest to, żeby w mieszkaniu, w naszej kuchni, zostawiać rzeczy w zamkniętych pojemnikach - mówiła w Dzień Dobry TVN Agnieszka Kałuża.

Aby pozbyć się mrówek, najlepiej zniszczyć ich gniazdo. Istnieją jednak różne inne, naturalne sposoby, które skłonią Faraonki do zmiany miejsca zamieszkania.

Sposoby na mrówki

Okazuje się, że mrówki mają kilka smaków, za którymi nie przepadają. Kiedy położy się je na ich "autostradzie", będą zmuszone się przenieść. Nie lubią fusów od kawy, pieprzu ziołowego i czarnego, proszku do pieczenia (ponieważ zawiera sodę oczyszczoną), ani posiekanej pietruszki. Problemu narobią im również ziarenka ryżu, które w ich gnieździe sfermentują.

- One nie lubią różnych kwaśnych i cytrusowych zapachów oraz smaków, więc tak naprawdę też cytryna oraz pomarańcza, taka starta, pomoże. Możemy wysypać drobinki na dróżkę - jak zobaczymy po czym one idą - jako blokadę - opowiadała blogerka "Aga Pomaga".

Można przygotować również mieszkankę z wody i z octu i je popsikać takim roztworem albo płynem do szyb, bądź do naczyń. Można też spróbować przykryć mrowisko doniczką z suchą ziemią

- One wchodzą w tę ziemię w doniczkę i mamy szansę je po prostu w tym wziąć i wynieść na zewnątrz i dać im drugie życie daleko od naszego domu - dodała Agnieszka Kałuża.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
64
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0