mrówki

  mrówki

  Jak pozbyć się mrówek z domu na własną rękę? Skuteczne sposoby na te insekty to soda, ocet, boraks, ale też ogórki, cytrusy, pieprz, mięta, olejki eteryczne. Sprawdź, jak je wykorzystać do zwalczania mrówek w domu.

  Chcesz rozpocząć hodowlę mrówek w warunkach domowych? Musisz wiedzieć, skąd zdobyć owady, a także w jaki sprzęt się zaopatrzyć. Podpowiadamy, od czego zacząć.

  Mrówki to wszędobylskie stworzenia, które latem w poszukiwaniu pokarmu wędrują do domów. Chętnie też zamieszkują ogrody, gdzie sprzyjają rozwojowi mszyc. Obecność człowieka niespecjalnie im przeszkadza, ale ponieważ potrafią narobić szkód, warto wiedzieć, jakie są domowe sposoby na mrówki. Okazuje się, że wcale nie trzeba ich zabijać.

  Lato to czas, w którym często mrówki szukają pożywienia w naszych domach. Jak je powstrzymać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała blogerka "Aga Pomaga", czyli Agnieszka Kałuża.

  W Welskim Parku Krajobrazowym powstała wyjątkowa atrakcja - pierwsze w naszym kraju mrowisko edukacyjne. Konstrukcja wiernie odwzorowuje kopiec, jaki wybudowałyby pracowite owady. Dlaczego warto ją zobaczyć? O świecie mrówek opowiadał Marcin Modrzewski, główny specjalista ds. ochrony przyrody.

  Grzyb infekuje swoją ofiarę i rozwija się w jej ciele. Po śmierci wyrasta z jej głowy. Brzmi przerażająco? Taką historią jak z horroru podzieliły się Lasy Państwowe. Na dowód opublikowały fotografię okazu, który zamienia mrówki w zombi.

  Mrówki to jedne z popularnych owadów, o których wspomina sennik. Ich znaczenie zależy od sytuacji, w której się znajdujemy i naszego nastroju. Aby prawidłowo zinterpretować sen o mrówkach, warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które mogą przybliżyć nas do rozwiązania zagadki. Marzenia senne to wciąż jeden z najbardziej tajemniczych aspektów ludzkiego umysłu. Nic więc dziwnego, że stanowią one przedmiot zainteresowania ludzkości od tysięcy lat.

  „How to. Jak? Absurdalne naukowe rozwiązania codziennych problemów”. To książka o naukowym podejściu do prostych czynności. Niektórym wskazówkom przyjrzeliśmy się w naszym programie z Piotrem Koskiem, prowadzącym kanał "Astrofaza".

  Domowe hodowle mrówek szturmem zdobywają internet. Czy jest to hobby dla każdego, czy taka hodowla jest wymagająca w utrzymaniu i czy nie jest to "męczenie owadów"? O tym modnym hobby i o roli mrówek w środowisku opowiedział nam biolog Łukasz Bożycki.

  „Michniewicz. Inny Świat” – program telewizji TTV, który podróże traktuje w nieco odmienny sposób, z innej perspektywy. W każdym odcinku doświadczony podróżnik Tomasz Michniewicz zabiera jednego uczestnika programu w daleką podróż. Jedzą mrówki, toaleta to dziura w podłodze. Jakie jeszcze niespodzianki czekają tych, którzy wybiorą się w podróż z Tomkiem? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli uczestnicy programu „Michniewicz. Inny Świat” - Zbyszek Biały oraz Matylda Szymalska.