Gwiazdy

Najlepszy polski singlista Hubert Hurkacz. Jak trenuje podczas pandemii?

"Hubert Hurkacz gotowy do powrotu do gry", reporterzy: J. Pachlowski, M. Malinowski

Gwiazdy

Najlepszy polski singlista Hubert Hurkacz. Jak trenuje podczas pandemii?

"Hubert Hurkacz gotowy do powrotu do gry", reporterzy: J. Pachlowski, M. Malinowski

Hubert Hurkacz to najlepszy polski singlista, który w czasie pandemii zdecydował się nie wracać do kraju, tylko zostać na Florydzie, gdzie intensywnie trenuje. Czy nie brakuje mu sportowej rywalizacji? Na to, jak i na wiele innych pytań, Hubert odpowiedział w reportażu dla Dzień Dobry TVN.

Hubert Hurkacz trenuje na Florydzie podczas pandemii

Hubert miał przygotowywać się do zawodów w Miami, kiedy plany pokrzyżowała mu pandemia. Sportowiec zdecydował się jednak nie wracać do Polski i został na Florydzie, gdzie intensywnie buduje formę. Jak radzi sobie bez sportowej rywalizacji?

Bardzo brakuje tej rywalizacji, dlatego cieszę się, że jakiś czas temu mogłem wystąpić w turnieju i zaznać rywalizacji z zawodnikami na bardzo fajnym poziomie

- mówi Hubert.

To był wyjątkowy turniej, choćby dlatego, że zawodnicy musieli sami podawać sobie piłki. Hubert jest jednak do tego przyzwyczajony – w ten sposób dzieje się również na treningach.

Od lipca odbywać się powinny turnieje z cyklu amerykańskiego lata tenisowego, które stanowią przygotowanie do The US Open (The United States Open Tennis Championships). Czy sytuacja pozwoli na ich odbycie się?

Liczę na to, że tak. Jestem pozytywnie nastawiony do tego wszystkiego, co się dzieje, ale to się okaże. Tenisiści są rozrzuceni po całym świecie, mieszkają tak naprawdę wszędzie, więc ważne jest to, żeby restrykcje dotyczące podróżowania zniknęły i wtedy tak naprawdę tour będzie mógł ruszyć pełną parą

- mówi Hurkacz.

Hubert Hurkacz – polska nadzieja tenisowa

Jak Hubert czuje się jako największa (obok Igi Świątek) nadzieja tenisowa? Czy to go motywuje, czy wręcz przeciwnie – stresuje? Fachowcy mają nadzieję, że Hurkacz i Świątek będą spadkobiercami sukcesu Agnieszki Radwańskiej.

Agnieszka miała niesamowitą karierę. Gratuluję jej, że niedługo zostanie mamą. Rzeczywiście Agnieszka zrobiła coś niesamowitego dla polskiego tenisa i to, co osiągnęła, pokazuje, że można. Super byłoby w przyszłości dojść do takiego poziomu. Każdy ma jakąś swoją drogę, jeśli chodzi o mnie – staram się robić, co mogę, żeby wykorzystać swoje szanse

- przyznaje Hubert.

Sportowiec wspomniał także o innych tenisistach młodego pokolenia, jak Kamil Majchrzak czy Kamil Żuk, którzy odnoszą sukcesy. Wyraził także nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej zawodników polskich będzie brało udział w dużych turniejach. My również trzymamy kciuki za naszych utalentowanych sportowców. 

Zobacz także:

Justyna Steczkowska opowiada o swojej tajemniczej pasji: "W tym czasie zdążyłabym nagrać dwie płyty" 

Anna Lewandowska porównuje swoją figurę po obu ciążach. "Długo zastanawiałam się nad wrzuceniem tak osobistego posta"

Polscy nastolatkowie mają problem z samooceną. „Na to postrzeganie siebie ma ogromny wpływ rodzina”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0