Materiał promocyjny

Szklarska Poręba - malownicze miasto. "Oaza czystości, uroku i spokoju"

Szklarska Poręba
Projekt Zima – Szklarska Poręba i okolice
Źródło: Dzień Dobry TVN
Szklarska Poręba to niezwykle malownicze miasto na Dolnym Śląsku, które odwiedzamy w ramach Projektu Zima. Warunki tam panujące można porównać do walorów alpejskich. Można tam oddychać pełną piersią.

Szklarska Poręba przyciąga turystów

Szklarska Poręba to nie tylko widoki zapierające dech w piersiach, ale także oaza spokoju i miejsce, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem.

- Turyści zauważają, że do Szklarskiej Poręby również i po to albo szczególnie po to przyjeżdżają, żeby znaleźć tutaj tę oazę czystości, uroku i chyba spokoju - powiedział Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, były skoczek narciarski.

Głównym celem dla turystów jest przede wszystkim Szrenica, szczyt położony na wysokości 1362 m n.p.m. Ten widok zapada w pamięci. Narciarze chętnie wybierają się na Ski Arenę Szrenica. Koleje linowe i wyciągi przewożą nawet 10 tysięcy osób na godzinę. Znajdują się tam stoki dla zaawansowanych narciarzy, dla tych, którzy chcą się uczyć, a także dla rodzin z dziećmi.

- Najfajniej jeździ się w marcu. Wtedy słońce już wysoko stoi i zazwyczaj pod koniec lutego początek marca są obfite opady śniegu. To jest według mnie najpiękniejszy okres na narty w Szklarskiej Porębie - powiedział Paweł Gogolewski, dyrektor Ski Arena Szrenica.

Codziennie od godziny 18.00 do 22.00 można korzystać także z uroków nocnej jazdy.

Szklarska Poręba to mekka narciarzy biegowych

Polana Jakuszycka to doskonałe miejsce dla narciarzy biegowych. Śnieg zalega tu nawet do początku maja. Już za dwa tygodnie po raz szósty odbędzie się tam "Bieg Piastów". Jest to pod względem frekwencji jeden z największych biegów narciarskich na świecie.

- To jest rywalizacja, budowa odporności organizmu, to jest bardzo bezpieczny sport w obecnych czasach, zwłaszcza gdy wymagany jest dystans społeczny. Mamy na sobie narty, mamy kijki, poruszamy się na dużych, otwartych przestrzeniach. Więc to jest zdrowie, przyjaźń i rywalizacja, takie trzy wartości, które nam przyświecają - tłumaczył Leszek Kosiorowski, rzecznik prasowy Biegu Piastów.

Na Polanie Jakuszyckiej powstaje Dolnośląskie Centrum Sportu. Będą mogli z niego korzystać narciarze biegowi, biatloniści, a latem miłośnicy kolarstwa. Zarówno amatorzy, jak i reprezentanci naszego kraju.

- Dajemy tym wszystkim sportowcom XXI wiek. Jest to perełka wśród inwestycji sportowych na Dolnym Śląsku, jeden z najnowocześniejszych obiektów, a nawet powiem, że najnowocześniejszy i najlepszy w Europie - zdradził Maciej Kłóska, prezes zarządu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla