Sport i fitness

Młody polski piłkarz dostrzeżony przez legendarny Manchester United. "To wielkie wyróżnienie"

Sport i fitness

Aktualizacja:

Mateusz Lipp to młody piłkarz z Chorzowa, który otrzymał zaproszenie na teksty do jednego z najbardziej utytułowanych angielskich klubów - Manchester United. - Przyjąłem to zaproszenie jako motywacja do jeszcze większej pracy - powiedział.

Wielki talent

Przygoda Mateusza z piłką nożną zaczęła się w wieku 6 lat.

Z rodzicami oglądałem mecz w telewizji i na drugi dzień tata zabrał mnie do pobliskiej szkółki piłkarskiej

- wspomina.

Chłopak od razu złapał bakcyla i od tamtego czasu zaczął trenować trzy razy w tygodniu. Mając tylko 10 lat już wiedział, że chce osiągnąć w piłce nożnej poziom mistrzowski. Aby to osiągnąć, zintensyfikował treningi do pięciu, sześciu razy w tygodniu. Jego starania i talent dostrzegli selekcjonerzy kadry Polski, którzy powołali Mateusza do reprezentacji do lat 14.

Dzisiaj piłkarz ma 16 lat i na co dzień gra w Ruchu Chorzów na pozycji środkowego obrońcy. Jest podstawowym zawodnikiem drużyny U19, ale bierze również udział w treningach pierwszej drużyny klubu. Gra też w kadrze Polski U16.

Testy w Manchester United

Na początku 2020 roku Mateusz został zaproszony na testy do Manchester United. To dla chłopaka wielkie wyróżnienie, ponieważ - jak powiedział jego menadżer, Łukasz Maciongowski - kluby z czołówki angielskiej ligi - rzadko sięgają po zawodników z Polski. Zaproszenie zmobilizowało też Mateusza do jeszcze cięższej pracy.

Kompleks na którym trenował zrobił na nim ogromne wrażenie, ponieważ składał się z czternastu boisk naturalnych. Podobało mu się również pozytywne nastawienie trenerów.

Trening wygląda trochę inaczej w Anglii, ponieważ zaczynaliśmy 40-minutową rozgrzewką na siłowni, potem czterech, albo pięciu trenerów skupia się na jednym treningu

- stwierdził Mateusz.

Polak był na testach w angielskim klubie tydzień. Nie tylko trenował, ale mógł również zwiedzić Old Trafford i podpatrywać zawodników z pierwszego składu Manchester United.

Największe wrażenie wywarł na mnie Pogba (Paul Labile Pogba – francuski piłkarz pochodzenia gwinejskiego występujący na pozycji pomocnika - przyp. red.). Bardzo śmieszny, ale też utrzymuje dobry kontakt z zawodnikami z akademii. Zawsze przyjdzie, zbije piątkę. Zapyta się o samopoczucie

- powiedział Mateusz.

Jego pobyt w Anglii zakończył udział w meczu towarzyskim, w którym drużyna U16 zmierzyła się z Cheltenham Town. Marzeniem młodego zawodnika jest gra w jednej z pięciu najlepszych lig w Europie. Trzymamy kciuki za Mateusza!

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości