Sport i fitness

Instagramowi trenerzy - hit czy kit? Jakie zagrożenia płyną z ćwiczeń z Instagrama?

Sport i fitness

Aktualizacja:

Trenujesz, korzystając z porad udostępnianych przez motywatorów czy trenerów na Instagramie? Zanim zaczniesz to robić, sprawdź czy na pewno jest to bezpieczne. W studiu Dzień Dobry Wakacje poruszyliśmy ten temat z naszymi gośćmi - trenerami i motywatorami, którzy działają m.in. na Instagramie.

  • Idealna sylwetka - ile muszę trenować, by ją osiągnąć?
  • Co jest niebezpieczne w śledzeniu trenerów na Instagramie?
  • Jak wybrać dobrego trenera?

Zobacz też: 

Księżna Kate robi to ćwiczenie na płaski brzuch codziennie! Jak prawidłowo wykonać "deskę"?

Andrzej Wiatr - trener fitness, Emilan Gankowski – również trener fitness oraz Włodzimierz Jesionowski - motywator z Instagrama byli gośćmi w studiu Dzień Dobry Wakacje. Czy trenowanie lub inspirowanie się zdrowym stylem życia osób (niekoniecznie sprawdzonych) z Instagrama jest bezpieczne? Jakie zagrożenia mogą płynąc z planami treningowymi z Instagrama? Czy kopiowanie samozwańczych treningów od ludzi, którzy często nie mają odpowiedniej wiedzy, nie wspominając o kwalifikacjach, jest na pewno bezpieczne?

Idealna sylwetka - ile muszę trenować, by ją osiągnąć?

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki to długa droga. Przeważnie trwa to kilka lat. Nie jest możliwe osiągnięcie ideału w kilka tygodni czy miesięcy.

Oczywiście pierwsze efekty pojawiają się już po kilku miesiącach i naprawdę warto zacząć i oczekiwać tych efektów - powiedział Włodzimierz Jesionowski, motywator z Instagrama.

Jaką rolę w dochodzeniu do idealnej sylwetki ma Instagram?

Instagram daje nam na pewno motywację. Możemy podglądać sportowców, sprawdzać jakie wykonują treningi i co jedzą. Sami możemy tego próbować, ale przed tym powinniśmy udać się do profesjonalnego trenera i u niego zaczerpnąć wiedzy - dodał Emilan Gankowski, trener fitness.

Co jest niebezpieczne w śledzeniu trenerów na Instagramie?

Co jest niebezpieczne w śledzeniu trenerów na Instagramie? Problem polega na tym, że "diabeł tkwi w szczegółach". Teoretycznie podnoszenie ciężarków jest banalnie proste, trzeba jednak wiedzieć jakie obciążenie wybrać, jak układać ciało, żeby nie nabawić się kontuzji.

Ja mówię swoim podopiecznym, że marzenia są do kitu. Dlaczego? Ponieważ wazny jest cel, realny cel (...) Kiedy mamy ten cel, wtedy musimy udać się do profesjonalisty i on powie nam, jak dotrzeć do tego celu - powiedział Andrzej Wiatr, trener fitness.

Zobacz: To najzdrowsza dieta świata! Poznajcie dietę nordycką

Jak wybrać dobrego trenera?

Na co powinniśmy zwracać uwagę, kiedy wybieramy dobrego trenera?

Dobry trener, profesjonalista, pokazuje podejście holistyczne czyli takie kompleksowe. Na to jak wyglądamy i jak się czujemy, ma wpływ nie tylko trening, ale również sposób odżywiania, regeneracja, sen, a nawet redukcja stresu - dodał Andrzej Wiatr.

Dobry trener powinien być trochę naszym psychologiem. Dobry trener powinien mieć wiedzę z takich obszarów jak: biomechanika, fizjologia, psychologia. To jest praca z ludźmi. Trener powinien być trochę naszym przyjacielem.

Więcej: 

Dlaczego tyjemy w stałym związku?

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości