Sport i fitness

Jak zgubić oponkę na brzuchu? Podpowiadamy, od czego zacząć, by nie narazić się na kontuzję

Sport i fitness

Aktualizacja:

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest chęć schudnięcia. Rzecz w tym, że czasami zabieramy się za to w nieodpowiedni sposób. Zamiast przygotować ciało do ćwiczeń, wybieramy katorżniczy trening, który przynosi więcej szkód niż pożytku. Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka porad, jak bezpiecznie zrzucić oponkę z brzucha w domowych warunkach.

Sport to zdrowie - to wie każdy. Niekiedy jednak zdarza się, że wybieramy nieodpowiedni trening, przez co szybciej nabawimy się kontuzji, niż zrzucimy nadprogramowe kilogramy. Dlatego trener personalny Szymon Gaś oraz miłośniczka fitness Kasia Kępka pokazali, jak zacząć ćwiczyć w bezpieczny sposób.

Ćwiczenia - od czego zacząć?

Kasia Kępka na początku wystosowała apel, by pod żadnym pozorem nie wpisywać do wyszukiwarki hasła: "jak schudnąć 5 kg?". Z ciekawości przed programem sama to zrobiła i na pierwszym miejscu wyskoczył jej specyfik z cyklu "naklej i schudniesz", a na drugim – liposukcja. Dopiero na kolejnych pozycjach pojawiły się ćwiczenia fitness, w tym obciążające treningi interwałowe.

- Ta trzecia odpowiedź jest już w porządku, jeśli się ruszamy i chcemy szybko zrzucić. Treningi interwałowe dają nam możliwość spalenia, jak największej liczby kalorii. Natomiast, jeśli przez rok siedzieliśmy na home office, to jak się wszyscy rzucimy na matę robić tabatę, to może być problem i za tydzień możemy się tu spotkać z tematem – jak ćwiczyć z kontuzjowanym kolanem. – wyjaśniła.

Chęci są, mata w domu też, kondycja jednak taka sobie. Od czego zatem zacząć domowy trening? Szymon Gaś polecił, by na początku sprawdzić swoje ciało. Następnie wraz z Kasią pokazali, jak to zrobić.

Rozpoczęli od pozycji stabilizacyjnej, przyciągania kolan do klatki piersiowej i unoszenia rąk do góry.

- Na początku trzeba te ćwiczenia wykonywać bardzo spokojnie. Później można dorzucić tępo – wyjaśnił trener personalny.

Następnie przeszli do "siadu-żaba".

– W tej pozycji otwieramy biodra. To nie do końca nas zmęczy, ale sprawi, że ten późniejszy trening będzie dużo lepiej wykonany – oznajmił.

Później Kasia zrobiła przysiady bez odrywania rąk od maty.

- Musimy pobudzić więcej grup mięśniowych. Jeśli nasze ciało będzie elastyczniejsze, to będziemy dużo więcej spalać kalorii, ponieważ całe ciało będzie pracowało, a nie tylko pośladki czy mięśnie czworogłowe uda. Użyjemy pełnego potencjału – zachęcił trener.

Jak zgubić oponkę?

Gdy ciało zostało sprawdzone i rozciągnięte, Kasia pod okiem trenera przystąpiła do treningu "na oponkę". Wykonywała m.in.:

  • bieg w miejscu,
  • pełne przysiady,
  • pompki oraz
  • naprzemienne unoszenie rąk do góry

- Im więcej robimy takich ćwiczeń, tym szybciej pójdziemy do przodu. Zalecałbym zacząć od 10-15 minut dziennie, żeby przyzwyczaić swoje ciało - oznajmił trener.

Zobacz w naszym materiale wideo cały trening.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak trenują najmłodsze panczenistki? "Mamy wspaniałe warunki, o takim obiekcie zawsze marzyłem"

Trening dla kobiet w ciąży. Poprawia samopoczucie, odciąża plecy. Wystarczy 7-10 minut dziennie

Jak wyćwiczyć okrągłe i jędrne pośladki? Trenerka: "Pierwsze efekty zobaczymy, gdy będziemy na lekkim plusiku kalorycznym"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości